Reklama

„Jedynki” Michalaka wzywają do debaty. „Niech ludzie wybierają na podstawie pomysłów, a nie uśmiechów na plakatach”

29/09/2018 09:54

Kandydaci Bezpartyjnego Ruchu Obywatelskiego uważają, że przed wyborami samorząodwymi wrocławianie powinni mieć możliwość zapoznania się z pomysłami i osiągnięciami kandydatów. Ich zdaniem najlepszym sposobem na poznanie osoby, na którą odda się głos jest debata liderów list we wszystkich okręgach, do której wzywają swoich konkurentów.

Kandydaci na radnych miejskich z list Jerzego Michalaka w piątek wezwali „jedynki” z konkurencyjnych komitetów do debaty o problemach poszczególnych części Wrocławia.


– Proponujemy 7 debat, bo mamy we Wrocławiu 7 okręgów wyborczych. Do tej pory standardem były tylko debaty prezydenckie. Uważamy jednak, że rada miejska jest równie ważna dla mieszkańców, dlatego kandydaci i kandydatki do rady powinni przedstawić swoje pomysły i plany – mówi Aleksander Obłąk , kandydat KWW Bezpartyjny Ruch Obywatelski.

Reklama

Debaty miałyby dotyczyć problemów, z którymi wrocławianie borykają się na osiedlach. – Uważamy, że należy zejść z poziomu wielkiej polityki do lokalnych kwestii i problemów, na osiedla. Bolączki wrocławianek i wrocławian są podobne, dotyczą korków, zieleni, edukacji czy finansowania inwestycji – tłumaczy kandydatka do rady miejskiej Izabela Duchnowska.


Zgodnie z pomysłem inicjatorów, pytania dla uczestników debaty miałby zostać przygotowane przez lokalne społeczności, np. rady osiedli czy przedstawicieli Wrocławskiego Forum Osiedlowego.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości