Na 20 nowych pociągów elektrycznych Elf, produkowanych przez bydgoską Pesę, wystarczą Kolejom Dolnośląskim pieniądze przyznane właśnie z Krajowego Programu Odbudowy. Do regionalnego przewoźnika trafi 617,6 mln zł. To prawie 78 procent pieniędzy potrzebnych na nowe składy.
Z całej Polski do Centrum Unijnych Projektów Transportowych napłynęło tylko pięć wniosków o dofinansowanie zakupu nowego taboru. Aż trzy pochodziły od Kolei Dolnośląskich.
- Złożyliśmy trzy projekty, na dofinansowanie dziesięciu, sześciu i czterech pojazdów. Wszystkie zostały ocenione pozytywnie. Uzyskaliśmy blisko 78% wsparcie przy zakupie kolejnych pociągów, które będą wozić Dolnoślązaków - ogłosił Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. Do przewoźnika trafi 617,6 mln zł z 870 mln, które były do podziału. Pozostałą kwotę dostanie Śląsk.
Koleje Dolnośląskie mają dziś 57 pociągów elektrycznych, wśród nich także bydgoskie Elfy. Pociągi produkowane przez Pesę mają 250 miejsc siedzących, ponad 90 metrów długości, a każdy może zabrać na swój pokład łącznie 540 pasażerów. Pociąg Elf 2 mogą jeździć z prędkością do 160 km/h.
Więcej materiałów Kolei Dolnośląskich można zobaczyć w specjalnym serwisie
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze