Komitet Rafała Dutkiewicza pozwie Jerzego Michalaka w trybie wyborczym. Przedstawiciele prezydenta uważają bowiem, że Michalak złamał prawo umieszczając na swoich bilbordach nazwisko urzędującego gospodarza miasta. O tym, że do sądu zostanie złożony pozew, dziennikarzy poinformował Jarosław Krauze, pełnomocnik wyborczy KWW Rafała Dutkiewicza.
O co chodzi? Na plakatach reklamujących Michalaka są wypisane nazwiska byłego prezydenta Bogdana Zdrojewskiego, a także Rafała Dutkiewicza. Pod nimi jest hasło wyborcze Michalaka IdzieNowe i samo nazwisko kandydata. Zdaniem Krauzego, to bezprawne wykorzystanie nazwiska Dutkiewicza, które ma sprawić, że wyborcy pomyślą, że obecny prezydent popiera Michalaka. A Rafał Dutkiewicz popiera Jacka Sutryka.
Krauze zapowiedział, że będą domagać się zdjęcia tych plakatów, przeprosin oraz wpłaty na cele charytatywne. – Oprócz tego, że zachowanie pana Michalaka może być łamaniem prawa, to jest też po prostu nieeleganckie – mówił Krauze.
Sam Michalak ze spokojem podchodzi do procesu. Nie ma zamiaru przepraszać, ani ściągać plakaty, bo uważa, że nie złamał prawa.
– Ten plakat pokazuje, że Jerzy odcina się zarówno od pana Zdrojewskiego, jak i pana Dutkiewicza. Wyraźnie to widać, bo po ich nazwiskach jest hasło „idzie nowe”. Nowe, czyli Michalak, który gwarantuje zupełnie inny sposób zarządzania miastem od poprzednich prezydentów – mówi Szymon Sikorski, prawa ręka Michalaka.
Ciekawe, jak oceni to sąd. Wyrok poznamy szybko, bo w trybie wyborczym sąd rozpatruje sprawy błyskawicznie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze