Reklama

Koniec Jacka i Agatki, nowa stacja kolejowa i rewitalizacja kolejnego osiedla [PODSUMOWANIE DNIA]

23/05/2018 19:17

Środa była ostatnim dniem kultowego baru Jacek i Agatka. Swój dawny blask ma odzyskać Przedmieście Świdnickie, a na Szczepinie powstanie nowy przystanek kolejowy – umowa na jego sfinansowanie jego budowy właśnie została podpisana. Zobacz, czym jeszcze dziś żył Wrocław.

Po blisko 35 latach działania bar mleczny Jacek i Agatka przy pl. Nowy Targ znika z gastronomicznej mapy Wrocławia. Jego właścicielka, Regina Mróz, która przez pół życia karmiła wrocławian domowym jedzeniem, przeszła na zasłużoną emeryturę i sprzedała lokal.


Wyremontowane kamienice, zagospodarowane nabrzeża Oławy, tętniące życiem Centra Aktywności Lokalnej i drobni przedsiębiorcy pracujący w dzisiejszych pustostanach – tak najpóźniej w 2019 roku ma wyglądać Przedmieście Oławskie. Wrocławski magistrat w środę ogłosił harmonogram prac rewitalizacyjnych dla drugiego z wrocławskich osiedli.

Reklama

W ramach budowy nowej trasy tramwajowej na Popowice przebudowany zostanie wiadukt kolejowy nad ulicą Długą, powstanie tam też nowy przystanek kolejowy Wrocław Szczepin. W środę podpisano umowę o dofinansowanie tej części inwestycji.


Autobusy znowu nie mogą korzystać z torowiska na osi Grunwaldzkiej, na odcinku między mostem Szczytnickim i placem Grunwaldzkim. Powodem zmiany tras kilku linii jest fatalny stan nawierzchni.


Stowarzyszenie Bezpartyjny Wrocław uważa, że wrocławski magistrat źle wydaje pieniądze na komunikację miejską i jako przykład podaje nowy system sprzedaży biletów, za którego użytkowanie przez 8,5 roku wrocławianie zapłacą 175 mln zł. Z wyliczeń stowarzyszenia wynika, że gdyby miasto kupiło podobny sprzęt na własność, zapłacilibyśmy za niego 20-30 mln zł.

Reklama

Wrocławski sąd przyjął zażalenie byłych pracowników Teatru Polskiego. Chodzi o umorzenie postępowania przeciwko Cezaremu Morawskiemu. „Teatr Polski w podziemiu” oskarża obecnego dyrektora o utrudnianie działalności związkowej i pogwałcenie praw związkowych.


Poznaliśmy już składy czternastu drużyn, które w dwóch rundach kwalifikacyjnych będą walczyć o awans do wrocławskiego finału Speedway of Nations. Karty odsłonił również selekcjoner Biało-Czerwonych, Marek Cieślak. Polskę reprezentować będą m.in. Maciej Janowski i Maksym Drabik, a w tegorocznej edycji zmagań o mistrzostwo świata weźmie udział pięciu innych żużlowców Betard Sparty.

Reklama

W koszykarskiej Ślęzie Wrocław trwają prace nad budżetem i budową składu na sezon 2018/2019. Jednym z efektów tej pracy jest podpisanie kontraktu z Terezią Palenikovą, reprezentantką Słowacji.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości