Reklama

Konwencja Bezpartyjnego Wrocławia. Obara-Kowalska obiecuje transparentne miasto [ZDJĘCIA,WIDEO]

22/09/2018 16:08

W budynku Starej Giełdy na placu Solnym Bezpartyjny Wrocław zorganizował swoją konwencję wyborczą. – Stop igrzyskom! – mówiła Katarzyna Obara- Kowalska, kandydatka na prezydenta stolicy Dolnego Śląska. – Nasze miasto będzie transparentne, będzie pozbawione smogu, z dobrą komunikacją miejską – zapowiadała.

Na konwencję przybyli prawie wszyscy liderzy Bezpartyjnych Samorządowców, z Robertem Raczyńskim (prezydent Lubina), Piotrem Krzystkiem (prezydent Szczecina), czy Piotrem Romanem (prezydent Bolesławca) na czele. Zabrakło jednak m.in. marszałka Cezarego Przybylskiego, który jeszcze niedawno popierał Jerzego Michalaka, konkurenta Obary-Kowalskiej.


Kandydatka Bezpartyjnego Wrocławia o prezydentów dostała mocne wsparcie. Wyżej wymienieni włodarze zachwalali jej cechy, podkreślali, że Obara-Kowalska będzie idealnym prezydentem. Wiele osób, które przemawiało ze sceny, zwracało się zresztą do niej „pani prezydent”.

Reklama

Sama Obara-Kowalska opowiadała, co zamierza zmienić w funkcjonowaniu miasta. Planuje m.in. zmiany w samym magistracie – zamiast 9 departamentów, byłoby ich 7, dzięki czemu praca urzędników byłaby bardziej wydajna i sprawna. A co ma w ofercie dla samych mieszkańców? Sprawnie działającą komunikację miejską, na którą przeznaczałaby więcej środków, niż obecnie. Obara-Kowalska zapowiada też zdecydowaną walkę ze smogiem. Chce również, aby w mieście powstawały nowe parki – jeden na jeden rok jej urzędowania.


Katarzyna Obara-Kowalska zapowiedziała też, że skończył się czas wielkich imprez, igrzysk. Teraz władza powinna być oddana osiedlom, które same wiedzą, czego najbardziej potrzebują ich mieszkańcy. Oprócz Obary-Kowalskiej zaprezentowani zostali też kandydaci do rady miejskiej. Wśród nich można zauważyć kilka znanych twarzy, np. Patryka Hałaczkiewicza (dawniej szef kampanii prezydenckiej Pawła Kukiza), Dariusza Mącarza (bliski współpracownik Kazimierza Michała Ujazdowskiego), czy działacza Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego – Karola Przywarę.

Reklama

Jak na razie Katarzyna Obara- Kowalska zajmuje w sondażach trzecie miejsce, po Jacku SutrykuMirosławie Stachowiak – Różeckiej. Kandydatka Bezpartyjnych zaznacza jednak, że kampania dopiero się zaczęła, a ostatecznym sprawdzianem będą same wybory. – Wierzę, że je wygram – mówiła Obara- Kowalska.



Marcin Torz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości