Reklama

Konwencja KO we Wrocławiu. Ugrupowanie gotowe do walki o miasto

15/09/2018 16:09

Koalicja Obywatelska zorganizowała swoją konwencję wyborczą. Zostali przedstawieni kandydaci do rady miejskiej, a także - przede wszystkim - kandydat na prezydenta Wrocławia, Jacek Sutryk.

Spotkanie odbyło się w budynku Starej Giełdy na placu Solnym. Zebrani wysłuchali najpierw przemówienia ustępującego prezydenta, Rafała Dutkiewicza. Aktualny gospodarz miasta nie pojawił się jednak osobiście, a jego wystąpienie zostało wyświetlone na ekranie. Dutkiewicz zapewniał, że Jacek Sutryk to najlepszy z możliwych kandydatów. O swoim podwładnym mówił m.in., że jest super.


Przemawiał też, już osobiście, szef wrocławskiej Platformy Obywatelskiej Jarosław Duda i jego odpowiednik w Nowoczesnej - Tadeusz Grabarek. Nie zabrakło też wystąpienia głównego bohatera konwencji, czyli Sutryka. Ten zapowiadał walkę o wyborców, podkreślał, że liczy się każdy głos. Kandydat na prezydenta mówił m.in. o tym, że chce usprawnić komunikację miejską, rozbudować system park & drive, czy zadbać o sprawy najbardziej przyziemne, na wrocławskich osiedlach. Jego wystąpienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Reklama


Na scenie pojawili się także kandydaci Koalicji Obywatelskiej do sejmiku. Generalnie nastroje wśród tego ugrupowania są dobre, można było zauważyć spory entuzjazm i wolę walki.


Czy przełoży się na sukces wyborczy? Dowiemy się już za nieco ponad miesiąc.


Marcin Torz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości