Reklama

Koronawirus na Dolnym Śląsku. Już ponad 12 tys. osób zakażonych SARS-CoV-2 [23.10.2020]

23/10/2020 10:46

Już ponad 12 tys. mieszkańców Dolnego Śląska zostało zakażonych koronawirusem. Tylko w ciągu ostatniej doby na terenie naszego województwa stwierdzono 667 nowych przypadków SARS-CoV-2. To kolejny rekord dobowego przyrostu w naszym regionie.

Jak informuje wojewoda dolnośląski, nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.


Od początku epidemii zakażenie koronawirusem stwierdzono już u 12 116 Dolnoślązaków. 5470 osób zostało uznanych już za ozdrowieńców. Objętych kwarantanną lub izolacją domową jest już ponad 18,6 tys. mieszkańców naszego województwa. Obecnie w szpitalach na Dolym Śląsku przebywa 690 pacjentów, który najciężej przechodzą COVID-19.

Reklama

W czwartek wojewoda dolnośląski poinformował o rozpoczęciu budowy szpitala tymczasowego, który miałby przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem. Na jego lokalizację wybrano centrum kongresowe na Muchoborze Wielkim.


Kolejny rekord liczby nowych zakażeń w Polsce


Również w skali całego kraju w czwartek odnotowano rekordową liczbę nowych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 632 nowych zakażeniach SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby wykonano 62,1 tys. testów.


Najwięcej nowych przypadków zdiagnozowano na terenie województw: mazowieckiego (2075), małopolskiego (1554), śląskiego (1305), kujawsko-pomorskiego (1207), wielkopolskiego (1050), podkarpackiego (852) oraz łódzkiego (800).

Reklama

Ministerstwo poinformowało też o kolejnych 153 zgonach osób z koronawirusem, z których w przypadku 16 osób nie stwierdzono chorób współistniejących.


W sumie od początku epidemii w Polsce zmarło 4 172 osób, które miały potwierdzone zakażenie SARS-CoV-2. Koronawirusem zostało zakażonych już w sumie 228 318 Polaków.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości