Wrocławscy policjanci udowodnili 32-letniemu mężczyźnie kilkanaście kradzieży sklepowych na terenie miasta. Sprawca kradł głównie gatunkowe alkohole. Straty jakie spowodował sięgnęły 11 tysięcy złotych. Za kradzież mienia grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.
Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Środy Śląskiej. Mężczyźnie przedstawiono łącznie 18 zarzutów. Łupem sprawcy padały gatunkowe alkohole - whisky, które kradł w okresie od października 2012 do czerwca 2013 roku w centrach handlowych na terenie miasta Wrocławia.
– Jak ustalili policjanci sprawca skradziony alkohol sprzedawał przygodnie napotykanym osobom po zaniżonych cenach. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne kradzieże sklepowe. Straty jakie poniosły sklepy w wyniku przestępczej działalności mężczyzny sięgnęły 11 tysięcy złotych – wylicza Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Za kradzież mienia grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Wobec tego sprawcy kara może być wyższa, gdyż jak podają wrocławscy policjanci, złodziej działał w warunkach recydywy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze