Reklama

Lekkoatletyczne ME: Linkiewicz i Krawczuk bez awansu do finału

09/08/2018 10:36

Joanna Linkiewicz i Łukasz Krawczyk nie awansowali do finału swoich konkurencji na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. Zawodniczka AZS-u AWF Wrocław w półfinale biegu na 400 metrów przez płotki zajęła piąte miejsce z czasem 56,06 sek., natomiast Krawczuk w swoim starcie półfinałowym w biegu na 400 metrów uzyskał czas 45,78 sek., co dało mu ósme miejsce.

Zawodnik Śląska Wrocław osiągnął najlepszy wynik w tym sezonie, bo po raz pierwszy zszedł poniżej granicy 46 sekund, jednak ten wynik nie dał mu awansu do finałowej ósemki. W wielkim finale znalazł się natomiast inny z Polaków, Karol Zalewski (czas 45,11 sek.).


Po trzech dniach rywalizacji Biało-Czerwoni przewodzą w klasyfikacji medalowej z pięcioma krążkami - trzema złotymi (Paulina Guba - pchnięcie kulą, Wojciech Nowicki - rzut młotem, Michał Haratyk - pchnięcie kulą) i dwoma srebrnymi (Paweł Fajdek - rzut młodem i Konrad Bukowiecki - pchnięcie kulą).

Reklama

Na swoje starty czekają jeszcze Błażej Brzeziński i Arkadiusz Gardzielewski (obaj Śląsk), którzy w niedzielę o 10 pobiegną w maratonie. Z kolei w piątek o godzinie 11:15 w kwalifikacjach skoku o tyczce weźmie udział Robert Sobera (AZS AWF). Również w piątek zaplanowano eliminacje sztafety na 400 metrów mężczyzn i kobiet, w których pobiegną Rafał Omelko (AZS AWF), Łukasz Krawczuk i Natalia Kaczmarek (AZS AWF). Panowie wystartują o 13:05, a panie pół godziny później. Finały zaś odbędą się w sobotę (11 sierpnia) odpowiednio o 21:30 i 21:50.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości