Reklama

Listonosze strajkują. Chcą podwyżek [ZDJĘCIA]

16/03/2017 11:07

Wrocławscy listonosze kolejny raz wyszli na ulicę. Pracownicy Poczty Polskiej protestowali w czwartek pod gmachem wrocławskiego oddziału dyrekcji firmy. Domagają się 1000 zł podwyżki, reorganizacji rejonów i zabezpieczeń socjalnych.

Blisko 100 osób zebrało się o godzinie 7:00 przed gmachem Poczty Głównej przy ul. Krasińskiego, a następnie przeszli pod Urząd Wojewódzki.


Wrocławski protest odbył się w ramach Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Poczty Polskiej, w której udział bierze 18 miast (Warszawa, Wrocław, Częstochowa, Katowice, Poznań, Zielona Góra, Lublin, Bielsko-Biała, Opole, Gdańsk, Słupsk, Kraków, Jelcz Laskowice, Zakopane, Wągrowiec i Turek, Koło, Suwałki).


Protestujący listonosze „w celu przywrócenia dobrego imienia Poczty Polskiej i jakości usług” żądają:

Reklama



podwyżki wynagrodzenia zasadniczego o 1000 zł brutto, pensja nie
mniejsza niż 3200 zł brutto dla pracowników eksploatacji,




odtworzenie rezerwy chorobowo-urlopowej,




przywrócenie premii czasowej,




reorganizacja i zmniejszenie rejonów.




– Innym grupom zawodowym daje się podwyżki, bo potrafią się zebrać i powiedzieć dość! Najwyższy czas, abyśmy my też się postawili, walcząc o poprawę swojej sytuacji materialnej, a przede wszystkim abyśmy odzyskali naszą godność i poczucie siły – uważają organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Listonoszy.


daf

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości