Wrocławscy listonosze kolejny raz wyszli na ulicę. Pracownicy Poczty Polskiej protestowali w czwartek pod gmachem wrocławskiego oddziału dyrekcji firmy. Domagają się 1000 zł podwyżki, reorganizacji rejonów i zabezpieczeń socjalnych.
Blisko 100 osób zebrało się o godzinie 7:00 przed gmachem Poczty Głównej przy ul. Krasińskiego, a następnie przeszli pod Urząd Wojewódzki.
Wrocławski protest odbył się w ramach Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Poczty Polskiej, w której udział bierze 18 miast (Warszawa, Wrocław, Częstochowa, Katowice, Poznań, Zielona Góra, Lublin, Bielsko-Biała, Opole, Gdańsk, Słupsk, Kraków, Jelcz Laskowice, Zakopane, Wągrowiec i Turek, Koło, Suwałki).
Protestujący listonosze „w celu przywrócenia dobrego imienia Poczty Polskiej i jakości usług” żądają:
podwyżki wynagrodzenia zasadniczego o 1000 zł brutto, pensja nie
mniejsza niż 3200 zł brutto dla pracowników eksploatacji,
odtworzenie rezerwy chorobowo-urlopowej,
przywrócenie premii czasowej,
reorganizacja i zmniejszenie rejonów.
– Innym grupom zawodowym daje się podwyżki, bo potrafią się zebrać i powiedzieć dość! Najwyższy czas, abyśmy my też się postawili, walcząc o poprawę swojej sytuacji materialnej, a przede wszystkim abyśmy odzyskali naszą godność i poczucie siły – uważają organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Listonoszy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze