Reklama

Loty Wrocław-Seul. Odbyła się oficjalna inauguracja [ZDJĘCIA]

27/10/2023 21:24

Dzisiejszego wieczora w Q Hotel Plus Wrocław w Bielanach Wrocławskich uroczyście zainaugurowano nowe, bezpośrednie połączenia lotnicze z Wrocławia do Seulu. Pierwszy lot już w piątek, 3 listopada.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


W spotkaniu udział wzięli m.in. reprezentanci Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z marszałkiem na czele, przewodniczący rady sejmiku województwa dolnośląskiego, radni sejmiku, ambasador Korei Południowej w Polsce, prezes firmy LG Solution Energy Wrocław, Wiceprezes Stowarzyszenia Koreańskiego we Wrocławiu, a także przedstawiciele innych, koreańskich firm.


- Samorząd województwa długo zabiegał o utworzenie takiego połączenia. Mieliśmy mocne wsparcie zarządu LOT-u w tych relacjach - powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. -  Wiemy, że dla Koreańczyków relacje rodzinne są najważniejszymi wartościami, dlatego tym bardziej zależało nam aby utworzyć połączenie. Chcemy, aby Koreańczykom na Dolnym Śląsku żyło się dobrze - dodał. - Życzyłbym sobie, aby intensyfikacja relacji polsko-koreańskich przyczyniła się do bliższego poznania naszych kultur - dodał. 

Reklama

- Rok 2023 jest najważniejszym od czasu nawiązania dwustronnych stostunków dyplomatycznych. Także lokalizację dzisiejszego wydarzenia - Bielany Wrocławskie - można nazwać "małą Koreą" - powiedział ambasador Korei Południowej J. E. Hoonmin Lim. Znajduje się tu wiele koreańskich restauracji, można zobaczyć wiele szyldów - dodał Lim.


- To historyczny dzień dla portu lotniczego, Dolnego Śląska i Wrocławia - mówił z kolei prezes lotniska Cezary Pacamaj. - Warto mieć marzenia, warto mieć cele, które są bardzo ambitne - dodał. 

Reklama

Samolot Wrocław - Seul będzie latał już od 3 listopada. Kursy będą się odbywały raz w tygodniu - w piątki w godzinach popołudniowych. Jak zapowiedziała Katarzyna Piskorz, członek zarządu PLL LOT, z Wrocławia do Seulu będą latały samoloty Boeing 787 Dreamliner. Lot ma trwać około 11 godzin. Koszt biletu to około 2,5 - 2,7 tys. zł w klasie ekonomicznej. Za bilet w klasie premium trzeba zapłacić ok. 5 tys. zł.


KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości