Wielka radość we wrocławskim ogrodzie zoologicznym! W zeszłym tygodniu we Wrocławiu na świat przyszedł hipopotam karłowaty. W piątek mały hipcio, w towarzystwie swojej mamy po raz pierwszy pojawił się na wybiegu.
Radość z nowego mieszkańca wrocławskiego zoo jest ogromna również z tego powodu, że hipopotamy karłowate to zwierzęta, które są zagrożone wyginięciem. Obecnie na świecie jest około 2-3 tys. przedstawicieli tego gatunku.
Maluch, który przyszedł na świat w ubiegłym tygodniu, jest synem Elpuni i Carlosa, bratem Psoty, która wyjechała i mieszka obecnie w Singapurze, bratem Euforio, który mieszka w Lipsku oraz bratem Luny, która mieszka na Mauritiusie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze