Reklama

Marketing postpandemii. Nowy kierunek studiów we Wrocławiu

15/04/2021 14:14

Startują pierwsze w Polsce studia podyplomowe łączące marketing i ekologię. Absolwenci kierunku, powstałego z inicjatywy Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i ZOO Wrocław, mają zdobyć fachową wiedzę na temat zrównoważonego marketingu. Zajęcia będą odbywać się w pełni online. Rekrutacja trwa.

Nowy kierunek studiów podyplomowych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, powstający przy współpracy z ZOO Wrocław to odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku.


– Sytuacja pandemiczna zmienia nie tylko ludzi, ale i biznes. Coraz więcej przedsiębiorców rozumie odpowiedzialność społeczną. Marki chcą być dziś nie tylko rozpoznawalne i kochane, ale też budować wartości, wspierać zrównoważony rozwój i edukację w zakresie otaczającego nas świata – mówi Jacek Kotarbiński, ekspert ds. marketingu i przyszły prowadzący zajęcia na kierunku marketing postpandemii.

Reklama

Marketing postpandemii, bo taką nazwę nosi nowo powstały kierunek, będzie kształtował fachowców, specjalizujących się w zrównoważonym marketingu. Kończący go absolwenci zdobędą fachową wiedzę z zakresu reklamy i ekologii. Pomysłodawczynią i opiekunką kierunku jest Agnieszka Korzeniowska, dyrektor ds. marketingu Zoo Wrocław.


– Od miesięcy rozmawiam z biznesem, aby zachęcić do wspierania ratowania ginących gatunków. Zauważyłam lukę. Firmy chcą budować swoją konkurencyjność na odpowiedzialnym i zrównoważonym marketingu, ale często nie mają skąd czerpać rzetelnej i łatwo przyswajalnej wiedzy o stanie środowiska albo mylą CSR z greenwashingiem – wyjaśnia Korzeniowska.

Reklama

Zajęcia będą odbywać się wyłącznie on-line. W trakcie 182 godzin zajęć studenci dowiedzą się nie tylko czym jest społeczna odpowiedzialność organizacji (CSR) oraz jak zarządzać ryzykiem w czasach postpandemicznych, ale także o nowych narzędziach marketingu, tajnikach skutecznej sprzedaży czy komunikacji wewnętrznej firmy.


O wyczerpujących się zasobach Ziemi i ekologii bez fałszu opowie Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo, który od 40 lat obserwuje zmiany na świecie. Za solidną wiedzę z podstaw marketingu odpowiadać będą Jacek Kotarbiński, międzynarodowy ekspert w dziedzinie marketingu oraz dr hab. Barbara Mróz-Gorgoń, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz dyrektor marketingu w Payeye.

Reklama

Wśród prowadzących znajdą się również: Marta Krawcewicz z CSR-Consulting, specjalistka ds.CSR Marta Romanow, Areta Szpura – współzałożycielka brandu Local Heros, redaktorka Nowego Marketingu Agata Ruszkowska, Service & Product Designer Bartosz Narzelski oraz ekspertki ds. marketingu Marta Smaga i Anna Andrych.


Rekrutacja już ruszyła. Zapisywać można się przez stronę internetową Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.


Karolina Stachera

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości