Reklama

Miasto podsumowuje zielone inwestycje 2020 roku. Zasadziło prawie 3 tys. drzew

17/12/2020 08:43

Zarząd Zieleni Miejskiej, dbająca o wrocławską zieleń spółka miejska, podsumowała kończący się rok. Co się zmieniło w przyrodzie Wrocławia w ciągu minionych 12 miesięcy?

W 2020 roku wrocławski Zarząd Zieleni Miejskiej zlecił zasadzenie 2 944 drzew, 69,7 tys. krzewów, ponad 10 tys. pnączy oraz 329 tys. bylin, traw ozdobnych, kwiatów i cebulek. To m.in. dzięki 46 zadaniom inwestycyjnym, prowadzonym przez tę spółkę. Aktualnie powstają dokumentacje projektowe dla kolejnych 34 inwestycji. Tegoroczny budżet inwestycyjny ZZM to ponad 20 mln zł, do którego trzeba doliczyć 1,2 mln zł na wykonanie dodatkowych nasadzeń podczas realizacji tych projektów.

Za kwotę 10 mln zł mieszkańcy zyskali 16 zrewitalizowanych parków i zieleńców, a więc nowych przestrzeni wypoczynku. Najważniejsze z nich to to Park Maślicki, Park Wojszycki, Skwer Wrocławianek, zieleniec przy Wolbromskiej, zieleniec przy ul. Kwaśnej i zieleniec przy ul. Kminkowej oraz zrewitalizowany teren wokół jeziora Pawłowickiego. Rozpoczęto też roboty budowlane nad nowym Parkiem na Gądowie Małym – Parkiem Leonarda da Vinci - którego pierwszy etap zostanie zrealizowany do stycznia, a drugi - w czerwcu. Lifting przejdzie też Park Lesława Węgrzynowskiego przy ul. Kolejowej.


W najbliższych latach będą realizowane m. in. park na Kępie Mieszczańskiej oraz Park Henrykowski. ZZM już zaczął planować te inwestycje. 


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości