Reklama

Miasto wydzierżawi duży parking podziemny. Będzie zmiana cennika

17/03/2021 10:00

Zgodnie z zapowiedzią, Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na dzierżawę parkingu podziemnego pod Narodowym Forum Muzyki przy pl. Wolności. Dzierżawca ustali własny cennik opłat za parkowanie.

W listopadzie miasto zorganizowało dedykowane ogłoszonemu właśnie przetargowi konsultacje. Był to etap przygotowań do wydzierżawienia parkingu NFM, którym do tej pory zarządzała gmina. Teraz Wrocławskie Inwestycje poszukują firmy, która się tego podejmie. Oferty można składać do 7 kwietnia.


W kwestii czynszu, jaki będzie pobierać gmina, zaoferowano trzy opcje do wyboru: czynsz stały w wysokości nie mniejszej niż 150 tys, zł netto plus podatek VAT, czynsz przejściowy – nie mniej niż 100 tys. zł plus podatek VAT wg, płatny przez pierwsze pół roku oraz czynsz od uzyskanego przychodu, uzależniony od stopnia zajętości parkingu, płatny w przypadku osiągnięcia w danym miesiącu stopnia zajętości parkingu powyżej 60 proc. przy podziale nadwyżki przychodu (połowa dla dzierżawcy, połowa dla miasta). 

Reklama

Dzierżawca przejmie wszystkie obowiązki, dotyczące organizacji działania, bieżącego utrzymania i konserwacji obiektu. Parking nie będzie strzeżony. Do niego należy też decyzja co do wysokości opłat, ale gmina w szczególnych przepadkach, czyli w czasie organizowanych przez nią wydarzeń, zastrzega sobie prawo do określania lub zmiany wysokości opłaty parkingowej do trzech razy w ciągu roku na okres maksymalnie trzech dni w każdym z przypadków.


Parking pod NFM przy placu Wolności jest obiektem trzykondygnacyjnym o sześciu poziomach i ponad 26 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Aktualnie na 662 miejsca parkingowe 210 jest objętych wykupionymi przez różnych kontrahentów abonamentami. Na parkingu zamontowany został m. in. system wskazujący zajętość miejsc, współpracujący z miejskim systemem ITS. 

Reklama

Od czerwca 2020 r. pierwsza godzina parkowania jest tam darmowa. Póki nie dojdzie do zmiany zarządzajacego parkingiem, obowiązują tutaj dotychczasowe ceny. Następne godziny kosztują na razie 4 zł, z naliczaniem złotówki co kwadrans. Jeżeli płacimy aplikacją moBilet lub smsem, godzina kosztuje 2,5 zł, ale opłata jest naliczana co godzinę. Natomiast ceny abonamentów miesięcznych wahają się między 400 i 750 zł.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości