Reklama

Minął termin na usunięcie plakatów wyborczych, a „oni ciągle wiszą” [ZDJĘCIA]

26/11/2018 13:39

21 listopada minął termin, jaki kandydaci w wyborach samorządowych mieli na uprzątnięcie swoich materiałów z przystanków, latarni i słupów. Niestety we Wrocławiu nie wszyscy wywiązali się z tego obowiązku. Aby zmobilizować polityków do posprzątania miasta, zachęcamy naszych czytelników do pokazywania miejsc, w których wciąż wiszą „wyborcze dykty”.

Przypomnijmy, że zgodnie z kodeksem wyborczym pełnomocnicy komitetów (jako osoby odpowiedzialne) mieli 30 dni od dnia wyborów na usunięcie plakatów z przystanków, latarni, słupów ogłoszeniowych i innych miejsc, które w trakcie kampanii przeznaczone były na umieszczanie ogłoszeń wyborczych (wyjątkiem są plakaty umieszczone na nośnikach prywatnych np. budynkach i bilbordach).


Na szczęście wielu kandydatów dotrzymało tego terminu, a niektórzy do pracy przystąpili zaraz po wyborach. Niestety w mieście wciąż można zobaczyć sporo plakatów oraz śmieci, które pozostały po ich ekspozycji w tym „dykt” i plastikowych opasek, którymi były przyczepione do barierek.

Reklama

Aby zmotywować wrocławskich polityków do posprzątania po sobie, zachęcamy Was do przesyłania na adres [email protected] (w temacie prosimy wpisać: polityczne sprzątanie) zdjęć plakatów i pozostałości po nich, które wciąż zaśmiecają Wrocław. Nadesłanymi zdjęciami na bieżącą będziemy uzupełniać galerię w tym artykule.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości