Reklama

MPK uruchamia bezpłatną linię dla krwiodawców

06/11/2018 14:44

We wtorek została uruchomiona bezpłatna linia tramwajowa z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wrocławskie MPK zachęca mieszkańców, by z tej okazji oddali 100 litrów krwi. Do punktu można bezpłatnie dojechać zabytkowym „Gustawem”.

– Specjalnie na tę okazję w naszym Centrum Krwiodawstwa otworzyliśmy konto o nazwie „Gustaw”, które pozwoli nam na bieżąco sprawdzać litraż oddanej krwi. Wystarczy w momencie rejestracji podać hasło „Gustaw”, a zaliczymy oddaną donację na konto akcji – mówi Krzysztof Dworak, dyrektor RCKiK im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu.


Tramwaj Gustaw będzie kursował od wtorku (6.11) do piątku (9.11), a także w następnym tygodniu od wtorku (13.11) do czwartku (15.11) od godziny 12:35 do 16:00.

Reklama

– Będzie to taki patriotyczny i bardzo potrzebny dar MPK i wrocławian dla osób, które bardzo potrzebują krwi, która jest jednym z najpotężniejszych leków, jakim dysponuje medycyna. Jest źródłem sił życiowych dla każdego – od dziecka po seniora. – zaznacza Jacek Filip, dyrektor Zakładów Tramwajowych MPK Wrocław.


Codziennie w tramwaju będzie można spotkać Honorowych Dawców Krwi, którzy wszystkim chętnym przybliżą działalność swojego klubu. Ten przy MPK w tym roku obchodzi swoje 40-lecie.


– Krew oddajemy zawsze, gdy ktoś jej potrzebuje. W tym roku mieliśmy aż 15 sytuacji, w których była pilnie potrzebna. Wystarczy telefon, sms albo mail do dziewczyn i chłopaków z Klubu, żeby „na już” zebrać sporą grupę chętnych dawców. Obecnie mamy 222 członków, więc zakładając, że jeśli nawet co dziesiąty odda krew to uda nam się zebrać prawie 10 litrów krwi – mówi Dariusz Mikołajczyk, członek zarządu Honorowych Dawców Krwi przy MPK Wrocław.

Reklama

Rozkład jazdy w ramach akcji „Jedziemy z MPK oddać krew”:




Opera (12:35/14:05/15:35) – Narodowe Forum Muzyki (12:39/14:09/15:39) – Świdnicka (12:42/14:12/15:42) – GALERIA DOMINIKAŃSKA (12:44/14:14/15:44) – Urząd Wojewódzki (12:48/14:18/15:48) – Katedra (12:50/14:20/15:50) – Ogród Botaniczny (12:52/14:22/15:52) – Górnickiego (12:53/14:23/15:53) – Piastowska (12:54/14:24/15:54) – Grunwaldzka (tutaj oddasz krew) (12:56/14:26/15:56)




Dodatkowo, 11 listopada, w godzinach 10:00-13:00, w kursującym tramwaju Gustaw odbędzie się koncert patriotyczno-jazzowy. Stare, przedwojenne piosenki w wersji instrumentalnej grać będą muzycy z klubu Jazzowego Vertigo. Utwory zostały specjalnie zaaranżowane na tę okazję. W repertuarze znajdą się m.in. takie pieśni jak: Ułani, Ułani, Legiony, Rozkwitały pąki białych róż, O mój rozmarynie, Szara piechota, Ojczyzno ma.

Reklama

Patriotyczno-jazzowy tramwaj będzie kursował według rozkładu:




Kurs nr 1: Zajezdnia OŁBIN (10:00) – Nowowiejska (10:03) – Wyszyńskiego (10:05) – Prusa (10:06) – Piastowska (10:08) – PL. GRUNWALDZKI (10:11) – Kliniki (10:13) – Hala Stulecia (10:15) – ZOO (10:16)




Kurs nr 2: ZOO (10:29) – Hala Stulecia (10:30) – Kliniki (10:32) – PL. GRUNWALDZKI (10:34) – Piastowska (10:36) – Prusa (10:38) – Wyszyńskiego (10:39) – Nowowiejska (10:42) – Jedności Narodowej (10:43) – Na Szańcach (10:44) – pl. Bema (10:46) – Ogród Botaniczny (10:48) – Katedra (10:50) – Urząd Wojewódzki (10:51) – pl. Wróblewskiego (10:54) – Komuny Paryskiej (10:56) – Kościuszki (10:57) – Pułaskiego (10:59) – DWORZEC GŁÓWNY (11:01) – Arkady (Capitol) (11:04) – pl. Legionów (11:06) – pl. Orląt Lwowskich (11:08) – PL. JANA PAWŁA II (11:10) – Młodych Techników (11:12) – pl. Strzegomski (Muzeum Współczesne) (11:13) – ZACHODNIA (Stacja kolejowa) (11:15) – Niedźwiedzia (11:17) – Małopanewska (11:18) – Kwiska (11:19) – DH Astra (11:21) – Park Zachodni (11:22) – Bajana (11:23) – Metalowców (11:24) – PILCZYCE (11:26)

Reklama



Kurs nr 3: PILCZYCE (11:45) – Metalowców (11:46) – Bajana (11:47) – Park Zachodni (11:48) – DH Astra (11:49) – Kwiska (11:51) – Małopanewska (11:52) – Niedźwiedzia (11:53) – ZACHODNIA (Stacja kolejowa) (11:55) – pl. Strzegomski (Muzeum Współczesne) (11:57) – Młodych Techników (11:58) – PL. JANA PAWŁA II (12:00) – pl. Orląt Lwowskich (12:02) – pl. Legionów (12:04) – Arkady (Capitol) (12:06) – DWORZEC GŁÓWNY (12:09) – Wzgórze Partyzantów (12:11) – GALERIA DOMINIKAŃSKA (12:13) – pl. Nowy Targ (12:14) – Hala Targowa (12:15) – pl. Bema (12:17) - Na Szańcach (12:18) – Jedności Narodowej (12:19) – Nowowiejska (12:21) – Wyszyńskiego (12:23) – Prusa (12:24) – Piastowska (12:26) – PL. GRUNWALDZKI (12:29) – Kliniki (12:31) – Hala Stulecia (12:33) – ZOO (12:34)




Kurs nr 4: ZOO (12:44) – Hala Stulecia (12:45) – Kliniki (12:47) – PL. GRUNWALDZKI (12:49) – Piastowska (12:51) – Prusa (12:53) – Wyszyńskiego (12:54) – Nowowiejska (12:57) – Słowiańska (12:59) - Zajezdnia OŁBIN (13:00).




bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości