Reklama

"Na kolesiostwie i autopromocji Jacka Sutryka można oszczędzić 50 mln zł rocznie"

06/12/2023 10:04

Więcej pieniędzy na tramwaje, zieleń i inwestycje na osiedlach, a mniej na promocję Jacka Sutryka, "propagandę" i "stołki w spółkach". To wspólna propozycja radnych z opozycyjnego klubu Nowa.pl, działaczy Akcji Miasto oraz  Wrocławskiego Forum Osiedlowego. Chcą zmian w projekcie przyszłorocznego budżetu Wrocławia przygotowanym przez prezydenta.

- Prezydent Wrocławia, niczym Mateusz Morawiecki przygotował dokument, co do którego jasne jest, że realizować będzie go ktoś inny. Niczym Mateusz Morawiecki przygotował budżet bez konsultacji ze środowiskami politycznymi i społecznymi, które mają realną szansę na przejęcie spraw Wrocławia od ekipy Jacka Sutryka, która sprawność wykazuje wyłącznie w obsadzaniu miasta kolesiami i ich rodzinami - mówi Piotr Uhle, szef klubu Nowa.pl. - Obliczyliśmy, że rocznie na kolesiostwie i autopromocji Jacka Sutryka można oszczędzić 50 mln zł. Wrocławianie mogą zatem na tych zmianach tylko zyskać, bo to co znaleźliśmy to tylko wierzchołek góry lodowej -  dodaje.


- Sprawdziliśmy wydatki w ostatnich latach na Wydział Komunikacji Społecznej, który zajmuje się m.in. marketingiem, mediami społecznościowymi, PR-em. Okazuje się, że od początku kadencji budżet tego wydziału wzrósł 3,5-krotnie - ujawnia  Jakub Nowotarski, prezes Akcji Miasto. - Zamiast milionów na propagadnę proponujemy zadbać o ważne sprawy dla miasta i mieszkańców: projekty linii tramwajowych na Psie Pole i wzdłuż Gajowickiej, fundusz dotacji na zabytki, symboliczne odbetonowanie Ronda Reagana i nasadzenia zieleni, czy wygodne przystanki wiedeńskie przy Renomie i Arkadach Capitol. To są nieduże kwoty, które przyniosą duże zmiany - tłumaczy.

Reklama

Z kolei Wrocławskie Forum Osiedlowe chce zagwarantowania m.in. pieniędzy na realizację Funduszu Osiedlowego i przeglądu obietnic wyborczych Jacka Sutryka, które zostały złożone w 2018 roku. - Wiele z nich nie doczekało się do dziś realizacji, a nawet dyskusji z przedstawicielami osiedli i mieszkańcami. Mowa tutaj m.in. o remontach dróg, chodników, podwórek, rozwoju infrastruktury transportowej, w tym rowerowej, kładkach, czy szeroko rozumianych miejscach spotkań - podkreśla  Sławomir Czerwiński, wiceprezes Wrocławskiego Forum Osiedlowego.


 


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości