Reklama

Na Traugutta znów było bardzo gorąco [ZDJĘCIA]

22/06/2019 10:33

W piątkowy wieczór, podczas swojego eksperymentalnego pokazu, studenci z Koła Naukowego Rzeźby i Działań Przestrzennych gorącym metalem wypełnili formę w kształcie kwiatu paproci, który, zgodnie z legendą, obdarza bogactwem, siłą i mądrością. Rozpoczął się Festiwal Wysokich Temperatur.

To jedyna w Polsce otwarta impreza artystyczna, podczas której mistrzowie pracy z ogniem dzielą się wiedzą i doświadczeniem z publicznością, prezentując swoją pracę niejako „od kuchni”.  W piątek, 21 czerwca, pod hasłem „Sztuka pełna ognia”, rozpoczęła się dwunasta edycja tego festiwalu. Zaproszeni z całego świata profesjonalni twórcy szkła, ceramiki i metalu prezentują na nim swoją twórczość i umiejętności.


– Tworzenie rzeźb z lanego metalu jest procesem złożonym i długotrwałym. Widowiskowe pokazy odlewania żeliwa, brązu czy aluminium są właściwie zwieńczeniem kilkutygodniowej pracy, na którą składa się szereg działań. W czasie Festiwalu Wysokich Temperatur, niemalże do minimum skrócimy czas przygotowań tak, by każdy z uczestników mógł prześledzić proces powstawania dzieła osobiście oraz stać się częścią magicznego, kolektywnego doświadczania, które na długo pozostaje w pamięci – podkreślają organizatorzy wydarzenia.  

Reklama

SPRAWDŹ PROGRAM WYDARZENIA


Organizatorzy wydarzenia przygotowali również pokazy audiowizualne, wystawy, konferencję naukową oraz zabawy dla całych rodzin. XII Festiwal Wysokich Temperatur odbywa się w dniach 21–23 czerwca w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta (ul. Traugutta 19/21). Wstęp wolny.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości