Reklama

Nie żyje znany i ceniony ksiądz. Był m.in. obrońcą węzła małżeńskiego

17/11/2025 15:07

W wieku 76 lat zmarł ks. Bogdan Wolniewicz, wieloletni dziekan dekanatu ząbkowickiego, a wcześniej wikariusz na wrocławskim Ołtaszynie i obrońca węzła małżeńskiego w kościelnym sądzie we Wrocławiu.


Ks. Bogdan Wolniewicz pochodził z Wałbrzycha. Tam urodził się w roku 1949. 25 lat później we Wrocławiu przyjął święcenia kapłańskie. 

Jego pierwszą parafią była ta pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia w Oławie. Pracował tutaj do roku 1981, kiedy to został wikariuszem w parafii Wniebowzięcia NMP na wrocławskim Ołtaszynie. Posługę pełnił tu przez 7 lat. W międzyczasie został także obrońcą węzła małżeńskiego w Metropolitalnym Sądzie Duchownym we Wrocławiu.

W 1988 roku przeniósł się do diecezji świdnickiej. Został proboszczem parafii św. Jadwigi Śląskiej w Ząbkowicach Śląskich. Od 2001 roku był wicedziekanem, a od 2008 roku - dziekanem dekanatu Ząbkowice - Południe.

Reklama

W 2017 roku przeszedł na emeryturę, pomagając jednocześnie duszpastersko w parafii śś. ap. Piotra i Pawła w Wałbrzychu.

Zmarł 14 listopada w wieku 76 lat. Msza pogrzebowa rozpocznie się we wtorek, 18 listopada 2025 o godz. 15 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Ząbkowicach Śląskich.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/11/2025 15:26
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości