Reklama

Niemożliwe stało się możliwe. Hubska otwarta! [ZDJĘCIA]

25/05/2019 11:51

W nocy z piątku na sobotę miasto oddało do użytku Hubską, wyremontowaną między Dyrekcyjną i Glinianą. Ta uciążliwa inwestycja trwała półtora roku. Za miesiąc po nowym torowisku pojadą tramwaje. 

Przebudowa Hubskiej na odcinku między ulicami Glinianą oraz skrzyżowaniem Dyrekcyjna/Pułaskiego polegała głównie na wybudowaniu nowego odcinka linii tramwajowej, który umożliwi połączenie Gaju z centrum miasta torowiskiem pod wiaduktem kolejowym na Pułaskiego.


ZOBACZ: TAK WYGLĄDAŁA HUBSKA TUŻ PRZED KOŃCEM PRAC


- Przy okazji zmodernizowane zostały wszystkie sieci podziemne, ulica zyskała nowe chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie i jezdnie. W ramach tej inwestycji została także wyremontowana ulica Pułaskiego na odcinku od Dyrekcyjnej do Małachowskiego - mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: MIASTO ZERWAŁO KONTRAKT NA HUBSKĄ Z FIRMĄ BALZOLA


Z Hubskiej korzystają kierowcy, piesi, rowerzyści i pasażerowie autobusów. Od wakacyjnych rozkładów jazdy ma tam zacząć kursować linia tramwajowa nr 16. Więcej o zmianach w ruchu MPK - tutaj.


POŻAR SAMOCHODU NA HUBSKIEJ W PIERWSZY DZIEŃ PO REMONCIE

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości