Reklama

Niepokojąca końcówka roku dla wrocławskich kierowców. Po mieście jeździ się coraz wolniej

04/01/2016 00:00

Choć grudzień 2015 roku okazał się dla zmotoryzowanych wrocławian łaskawy, bo nie wystąpiły problemy związane z obfitymi opadami śniegu i oblodzoną nawierzchnią, to jednak dobra pogoda nie miała wpływu na wzrost średnich prędkości w miastach. Tendencja jest wręcz odwrotna. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl dowiedli, że grudzień, w porównaniu z analogicznym okresem rok temu, stał pod znakiem spadku tempa jazdy w stolicy Dolnego Śląska.

W stolicy Dolnego Śląska tempo jazdy spadło w grudniu do poziomu średniej 35 km/h. W porównaniu z tym samym miesiącem rok wcześniej, było wolniejsze o 2 km/h. Obok Lublina, Wrocław w całej stawce największych polskich miast jest najwolniejszy.


 


Największe spadki prędkości zanotowano w miastach, które zazwyczaj nie należą do najwolniejszych. O 3 km/h zwolnili kierowcy Gorzowa (do 47 km/h), Katowic (do 46 km/h), Rzeszowa (do 41 km/h), ale też Białegostoku (do 39 km/h) i Lublina (do 35 km/h).


 


Na drogach Szczecina i Zielonej Góry nie odnotowano żadnych zmian. Średnie prędkości, tak jak przed rokiem, wynosiły w nich kolejno 37 km/h i 50 km/h.

Reklama

 

 


Jednak mieszkańcy nie wszystkich miast muszą obawiać się wyjazdu na drogę. Wzrost prędkości o 1 km/h zanotowano w Łodzi (do 38 km/h) oraz w Olsztynie (do 49 km/h). Najbardziej przyspieszyła Warszawa, z 37 km/h do 39 km/h. Stolica zalicza się do grupy najbardziej zatłoczonych miast, więc to niewielkie przyspieszenie wygląda bardzo optymistycznie.


 


Opublikowane dane dowodzą, że w zdecydowanej większości miasta nadal zwalniają. Nie są to bardzo odczuwalne różnice średnich prędkości, ale wielu kierowców z niepokojem wyjeżdża w miasto. Biorąc pod uwagę dane z poprzednich lat, tendencja spadkowa może się utrzymywać.

Reklama

 


Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik, Yanosik dla Firm oraz Flotis umieszczonych w pojazdach poruszających się w promieniu 5 km od centrum miasta w grudniu 2014 i 2015 roku. Średnie prędkości w ciągu dnia dotyczą godz. 6.00-18.00.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości