Reklama

Nietypowa prośba władz miasta. Narysuj, jak ma wyglądać przyszłość Wrocławia

24/05/2017 14:45

W 2030 roku Wrocław ma być miastem mądrym, zasobnym, pięknym oraz takim, które jednoczy i inspiruje. To cel, do jakiego obecne władze miejskie chcą dążyć przez najbliższe 13 lat. Magistrat o pomoc w zobrazowaniu tej wizji prosi mieszkańców. Na osoby, które zaprezentują najciekawsze projekty graficzne, czekają cenne nagrody.

Urzędnicy proponują, by pomysł na to, jak Wrocław ma wyglądać za 13 lat, w sposób graficzny przedstawili sami mieszkańcy. – Jest to element konsultacji, które prowadzimy od dłuższego czasu, pracując nad dokumentem dotyczącym strategii miasta na lata 2020-2030 – tłumaczy Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej.


Miasto ogłosiło w środę konkurs graficzny „Wrocław 2030. Twoja wizja – nasze miasto”, w ramach którego każdy, kto chce mieć wpływ na kierunek, w jakim będzie rozwijał się Wrocław, może przygotować grafikę komputerową, rzeźbę, instalację, kolaż, akwarelę lub rysunek przedstawiający miasto z przyszłości. – Zależy nam, żeby w trochę innej formie dotrzeć do mieszkańców, zebrać ich opinie i pomysły na to, jak za kilkanaście lat mógłby wyglądać Wrocław – dodaje Świerczewski.

Reklama

Każda ze zgłoszonych prac powinna obrazować jeden z pięciu elementów miejskiej misji, opracowanej na podstawie badań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez urzędników. – Na kanwie tego badania ułożyliśmy wizję nowej misji strategicznej miasta. Trzy najpopularniejsze propozycje przełożyliśmy na trzy mocno brzmiące przymiotniki: miasto mądre, miasto piękne i miasto zasobne. Do tego dodaliśmy jeszcze dwa określenie: miasto, które jednoczy, jako nawiązanie do dotychczasowej misji „miasto spotkań” oraz miasto, które inspiruje, bo uznaliśmy, że nie chcemy tylko polepszać swojej jakości życia wewnątrz miasta, ale chcemy również inspirować i dawać przykład – mówi Łukasz Medeksza , jeden z autorów badań.


Etap zgłaszania prac do konkursu rusza już dziś i potrwa do 9 czerwca. – Prace oceni jury złożone z przedstawicieli magistratu, uczelni oraz wrocławskich „NGOsów”, które łącznie wybierze 25 prac – mówi Adrian Staniszewski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Reklama

W ramach kolejnego etapu grafiki podzielone na 5 kategorii ocenią Internauci. Głosowanie potrwa do końca czerwca. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 5 lipca. Autorzy najlepszych prac mogą liczyć na cenne nagrody. W puli znajdują się m.in. komputery przenośne, inteligentne zegarki oraz elektroniczne czytniki książek.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości