Reklama

Nowa kusząca propozycja wrocławskiego zoo. W pakiecie można zwiedzić Afrykarium i zjeść kolację

08/11/2015 00:00

Wrocławskie zoo po ogromnym sukcesie Afrykarium, idzie krok dalej. Tym razem wprowadza, kolejny raz jako pierwsze w kraju, propozycję pakietową – wieczorne zwiedzanie oceanarium połączone z kolacją. Nowy produkt ma przyciągnąć przede wszystkim mieszkańców Dolnego Śląska, ma też zmienić sposób myślenia o zoo, jako miejscu odwiedzanym raz czy dwa razy do roku.

– Chcemy by zoo stało się alternatywą dla kina czy centrum handlowego, gdzie wrocławianie spędzają dużo wolnego czasu, zwłaszcza jesienią lub zimą – mówi Marta Zając-Ossowska, kierownik sekcji marketingu i edukacji we wrocławskim zoo.


 


Na czym polega niezwykłość nowej propozycji? Otóż do tej pory nikt nie zapraszał do zoo na spacer połączony z kolacją rodzinną, na randkę czy urodziny w gronie znajomych. Wrocławski ogród tak właśnie proponuje spędzić czas wolny w jesienne i zimowe, weekendowe wieczory.

Reklama

 


W ramach pakietu można od piątku do niedzieli, od godziny 16:00, zwiedzać oceanarium, a następnie zjeść kolację w bistro Laguna korzystając z jednej z czterech propozycji menu z „nutą afrykańską”. Cały pakiet to koszt 50 zł dla jednej osoby.


 

 


Wieczór w Afrykarium to oferta specjalna dla tych, którzy chcą na kilka godzin przenieść się do Afryki. W długi jesienny lub zimowy wieczór można udać się w podróż po zakątkach Czarnego Lądu i skosztować potraw charakterystycznych dla tego tajemniczego i egzotycznego dla nas kontynentu.

Reklama

 


W piątki, soboty i niedziele, kiedy zrobi się już ciemno, Afrykarium zaprezentuje się w nastrojowej odsłonie. Trasa o długości ponad kilometra rozpoczyna się na plaży Morza Czerwonego, gdzie zaskoczy paleta barw ryb rafy koralowej.


 


Dalej wiedzie do Afryki Wschodniej, gdzie poznacie m.in. mieszkańców Nilu, jezior Malawi i Tanganika, jak również żyjące pod ziemią golce i jedne z najmniejszych antylop - dikdiki. Zaraz za 8-metrowym wodospadem wciągną głębiny Kanału Mozambickiego, czyli królestwo rekinów, płaszczek i dużych ryb pelagicznych...ale to jeszcze nie koniec.

Reklama

 


Kolejny obszar Afryki na szlaku tej niesamowitej wędrówki to Wybrzeże Szkieletów, zamieszkałe przez kotiki i pingwiny. Po wizycie u tych towarzyskich zwierząt, możecie zrobić przerwę na przepyszną kolację. Bistro Laguna, znajduje się we "wraku statku" i kusi wyjątkową atmosferą.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości