Już są nowe połączenia autobusowe z Wrocławia. Firma FlixBus od tego tygodnia realizuje trzy nowe bezpośrednie połączenia ze stolicy Dolnego Śląska do Kopenhagi, Salzburga i Kijowa.
Pierwszy kurs linii Wrocław – Salzburg odbył się już 14 sierpnia. Pierwszy autobus relacji Kraków – Kopenhaga na wrocławskim dworcu zatrzymał się w ostatnią środę 21 sierpnia. Kursy obu tych linii realizowane są codziennie.
Podróż z Wrocławia do Salzburga trwa nieco ponad 11 godzin. Po drodze pasażerowie mogą wysiąść m.in. w Pradze, Pasawie i kilku innych miastach na terenie Czech i Austri. Podróż do Kopenhagi trwa 13 godz. i 15 minut, linia ta zatrzyma się też w Berlinie, Rostocku i Gedser.
Dodatkowo w ramach współpracy z firmą Gunsel w ramach siatki połączeń FlixBusa wrocławianie mogą wybrać się na Ukrainę. W sierpniu otwarta została linia umożliwiająca bezpośredni przejazd z Wrocławia do Kijowa. Kursy w ramach linii K3001 przez Żytomierz, Równe, Lwów, Kraków i Katowice odbywają się trzy razy w tygodniu. Autobusy z Wrocławia w kierunku Kijowa wyruszają o godz. 16:40. Podróż do Kijowa trwa prawie 20 godzin, a do Lwowa możemy dojechać w 11,5 godziny.
– Stale rozwijamy siatkę połączeń z Wrocławia, jednego z naszych głównych węzłów przesiadkowych. Liczba kierunków dostępnych dla pasażerów będzie coraz większa. Już teraz mieszkańcy Wrocławia mogą dojechać bezpośrednio do ponad 90 polskich i zagranicznych miast, a z jedną przesiadką na tym samym bilecie mają dostęp do większości europejskich destynacji FlixBusa – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze