Reklama

Nowe mieszkania we Wrocławiu. Powstaną na działce po siedzibie straży miejskiej

16/11/2022 09:18

Dawny budynek wrocławskiej straży miejskiej został rozebrany wiosną tego roku. Wiadomo już, co powstanie na opustoszałych działkach.

Przy ulicy Gwarnej 5-7 nowe mieszkania zbuduje Archicom. Deweloper dostał właśnie pozwolenie na wzniesienie wielorodzinnego budynku mieszkalnego z lokalami usługowymi na parterze. Zaprojektuje go pracownia SRDK Architekci Studio Śródka.


Decyzja o rozbiórce budynków na terenie przy ul. Gwarnej 5-7, w tym dawnej siedziby straży miejskiej, która we wrześniu 2019 przeniosła się na ul. Na Grobli 14/16, zapadła w 2020 r. Miejska nieruchomość w rejonie Dworca Głównego została sprzedana za 11,7 mln zł.


Są to w sumie trzy działki o łącznej powierzchni 2 217 m kw., które wcześniej było zabudowane dwupiętrowym, mocno zużytym budynkiem biurowym (457 m kw.), szeregowymi garażami (129 m kw.) i wielostanowiskową wiatą (186 m kw.). 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości