Reklama

Nowy mural we Wrocławiu. Oto „Kolibry wiążące wirusa” [ZDJĘCIA]

17/08/2021 14:45

Nowy wrocławski mural powstał na budynku Uniwersytetu Medycznego przy ul. Krakowskiej 26. Malowidło zatytułowane „Kolibry wiążące wirusa” ma zachęcać wrocławian do szczepień przeciwko COVID-19.

Praca „Kolibry wiążące wirusa” Malwiny Gaj zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych. Nowy mural powstał na budynku Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Krakowskiej 26.


Praca, która została oficjalnie odsłonięta we wtorek, ma zachęcać wrocławian do szczepień przeciwko COVID-19, które zdaniem medyków są obecnie najskuteczniejszą metodą zabezpieczenia się przed ciężkim przebiegiem tej choroby.


– Naszą powinnością jest szerzenie wiedzy medycznej i wpajanie prozdrowotnych zachowań. Zanim nadejdzie kolejna fala epidemii, musimy zrobić wszystko by osoby niezdecydowane przekonać – mówi dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości