Nowy wrocławski mural powstał na budynku Uniwersytetu Medycznego przy ul. Krakowskiej 26. Malowidło zatytułowane „Kolibry wiążące wirusa” ma zachęcać wrocławian do szczepień przeciwko COVID-19.
Praca „Kolibry wiążące wirusa” Malwiny Gaj zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych. Nowy mural powstał na budynku Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Krakowskiej 26.
Praca, która została oficjalnie odsłonięta we wtorek, ma zachęcać wrocławian do szczepień przeciwko COVID-19, które zdaniem medyków są obecnie najskuteczniejszą metodą zabezpieczenia się przed ciężkim przebiegiem tej choroby.
– Naszą powinnością jest szerzenie wiedzy medycznej i wpajanie prozdrowotnych zachowań. Zanim nadejdzie kolejna fala epidemii, musimy zrobić wszystko by osoby niezdecydowane przekonać – mówi dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze