Reklama

„Odrodzimy się”. We Wrocławiu powstał wzruszający cover utworu o walce z koronawirusem [WIDEO, ZDJĘCIA]

22/04/2020 10:45

We Wrocławiu powstał teledysk z utworem „Odrodzimy się”. To cover włoskiej piosenki, będącej hołdem dla bohaterskich służb medycznych walczących z koronawirusem. W projekt zaangażowali się członkowie personelu medycznego, księża, policjanci, wojsko, a także całe rodziny. Celem tej incjatywy jest wsparcie szpitali, których pracownicy ratują życie pacjentów z COVID-19.

„Odrodzimy się” to cover włoskiego utworu "Rinascero, Rinascerai", autorstwa Roby’ego Facchinettiego z Bergamo. Włoch nakłonił swojego przyjaciela, Stefano D’Orazio, żeby ten napisał słowa do skomponowanej przez niego muzyki. Tak powstał wzruszający utwór o nadziei, będący hołdem dla bohaterskich służb medycznych walczących z koronawirusem.


Polski teledysk „Odrodzimy się” zrealizowała wrocławska Fundacja Vide et Crede i mieszczący się we Wrocławiu polski oddział amerykańskiej katolickiej stacji telewizyjnej EWTN.

Reklama

– Z ziemi włoskiej do Polski przybył duch nadziei, wołający te same słowa ustami wszystkich stanów, mieszkańców kraju nad Wisłą, śpiewających w jedności z walczącymi z koronawirusem w Bergamo i na świecie – podkreślają twórcy projektu.


– W łączności z przyjaciółmi z Laboratorium Śpiewu i Mowy powstał tekst zainspirowany włoskim oryginałem oraz ścieżka dźwiękowa emanująca pięknem różnorodności dojrzałych głosów artystów. W międzyczasie udało się nawiązać kontakt z autorami teledysku z Bergamo i uzgodnić wszystkie szczegóły możliwości legalnego opublikowania polskiego coveru – dodają.

Reklama

Na potrzeby projektu swoje zdjęcia z hasztagiem #ODRODZIMY SIE przesłali ludzie z całej Polski: artyści, naukowcy, pracownicy personelu medycznego, policjanci, żołnierze, księża, zakonnicy, siostry zakonne, pracownicy sklepów i biur, a także całe rodziny.  


Twórcy projektu apelują o przyłączenie się do publicznej zbiórki pieniędzy na respiratory dla zakażonych koronawirusem, a także sprzęt medyczny i ochronny dla szpitali. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej.



Przypomnijmy, że Kabaret Czesuaf nagrał teledysk do coveru przejmującej piosenki „Hej Wy” Korteza. Artyści zadedykowali ją ludziom, którzy w tych trudnych czasach czynią dużo dobra i dają innym nadzieję na lepszą przyszłość. Zdjęcia do klipu nakręcono na Dolnym Śląsku.

Reklama

Postanowiły wyjść naprzeciw nudzie i temu, że nie mogą się ze sobą spotkać w jednym miejscu. Harcerski zespół wokalny z Wrocławia KrzyKaśki nagrał piosenkę o kwarantannie.


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości