Reklama

Oszustwa w klubach go-go. Prokuratura szuka poszkodowanych klientów

05/05/2021 19:03

Około 50 osób zostało oszukane w klubach go-go działających w Warszawie i we Wrocławiu. Ich klienci stracili od kilku do 200 tys. zł. Śledczy zaapelowali do poszkodowanych, by zgłaszali się w tej sprawie do policji bądź prokuratury.

Przypomnijmy, że podczas nalotu na trzy lokale w Warszawie i we Wrocławiu CBŚP zatrzymało 15 osób, w tym trzech policjantów. Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej są podejrzewani o to, że w czasie pandemii działali w klubach nocnych, prawdopodobnie dodając klientom do napojów niedozwolone substancje.


Z ustaleń wynika, że oszukanych zostało około 50 osób, które straciły od kilku do 200 tys. zł. Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt. Grożą im kary nawet do 12 lat więzienia. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Nadzorujący śledztwo w tej sprawie Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu zwrócił się do osób, które zostały oszukane m.in. w znajdującym się na wrocławskim Rynku klubie Al Capone. Śledczy apelują, by poszkodowani zgłaszali się do najbliższej jednostki policji lub prokuratury albo bezpośrednio do zarządu wrocławskiego CBŚP.

Reklama

Tak oszukiwano klientów


Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy przy pomocy specjalnie „spreparowanych alkoholi lub środków psychoaktywnych doprowadzali klientów do stanu nieprzytomności, a następnie ich okradali”. – Personel lokali posługiwał się kartami debetowymi, kredytowymi i telefonami klientów zaciągając na ich konta pożyczki, które następnie były w całości wydawane w lokalach – informuje dział prasowy Prokuratury Krajowej.

I dodaje, że pracownicy klubów nocnych dokonywali również szeregu oszustw na szkodę klientów, dodając jedno „0” do kwoty wbijanej do terminala płatniczego. Wskazywali też poszkodowanym, że transakcja kartą płatniczą była odrzucana, przez co niektórzy z nich dokonywali podwójnych opłat. Personel klubów go-go pobierał także opłaty w zagranicznych walutach, kilkukrotnie je w ten sposób zawyżając i wmawiając klientom, że zapłacili rachunek w polskiej walucie.


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości