Uzależniona od dochodów wysokość dopłat do wymiany pieców, kampania edukacyjna i informacyjna, a nawet odkupienie sieci ciepłowniczej od firm prywatnych - oto postulaty Partii Razem, która chce radykalnie walczyć ze smogiem na Dolnym Śląsku.
- Problem niepodłączonych do sieci ciepłowniczej kamienic i braku realizacji Programu Ochrony Powietrza na Dolnym Śląsku jest ogromny. Jeśli nic się nie zmieni, mieszkanki i mieszkańcy będą tu czekać na czyste powietrze do 2060 roku, w międzyczasie umierając na nowotwory i choroby płuc. To konsekwencja wieloletnich zaniedbań, za które odpowiadają zarówno PO, jak i PiS. My stawiamy na radykalne rozwiązania i zdecydowane działania, realizowane na poziomie przede wszystkim Sejmików Wojewódzkich - powiedział Adrian Zandberg na wtorkowej konferencji we Wrocławiu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze