Reklama

Pasażer wyskoczył z autobusu, żeby zatrzymać kierowcę

04/10/2021 14:44

Obywatelskie zatrzymanie na Krakowskiej. Jeden z pasażerów miejskiego autobusu kazał zatrzymać pojazd i ruszył w pościg za podejrzanie poruszającym się kierowcą. Zgodnie z podejrzeniami kierujący samochodem 39-latek był kompletnie pijany.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek w godzinach popołudniowych na ul. Krakowskiej. O sprawie, jako pierwszy poinformował nas jeden z naszych czytelników. – Pasażer autobusu kazał się wysadzić na ulicę i podbiegł do jadącego auta, którego kierowca jechał zygzakiem – relacjonował pasażer autobusu linii 703.


Te doniesienia w poniedziałek potwierdziła wrocławska policja. – W piątek po południu, policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec interweniowali na ulicy Krakowskiej, gdzie doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego – mówi sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Reklama

Mężczyzna, który zauważył pijanego kierowcę, skutecznie go zatrzymał, wyciągając kluczyki ze stacyjki. – Po chwili na miejsce przyjechał wezwany patrol Policji. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania rozwiał wszelkie wątpliwości co do stanu, w którym znajdował się 39-letni wrocławianin. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje policjantka.


Pijany kierowca został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Poza utratą prawa jazdy, teraz grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości