Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie młode osoby, które chciały napaść na dwóch innych wrocławian, grożąc pokaleczeniem ich rozbitą butelką. – Sprawcy, którzy byli pijani próbowali doprowadzić pokrzywdzonych do stanu bezbronności, używając tak zwanego „tulipana” – relacjonują mundurowi.
Do zdarzenia doszło w okolicach dworca PKP Wrocław Psie Pole przy. alei Jana III Sobieskiego. – Sprawcy działając wspólnie i w porozumieniu, używając rozbitej butelki, tzw. „tulipana” próbowali doprowadzić do stanu bezbronności dwóch innych mężczyzn – opisuje sprawę Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Pokrzywdzonym na szczęście udało się bezpiecznie uciec. Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze po przybyciu na miejsce, podjęli pościg i zatrzymali obu podejrzanych w wieku 16 i 18 lat. Jak się okazało, agresorzy byli pod wpływem alkoholu.
Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy i ustalają, czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych tego typu czynów.
Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec starszego z zatrzymanych zastosowano już tymczasowy areszt na 3 miesiące, natomiast o dalszym losie 16-latka zdecyduje sąd rodzinny.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze