Reklama

Po rewanż do Jaworzna. Gwardia gra z MCKiS-em [ZAPOWIEDŹ]

16/02/2019 13:19

W 24. kolejce I Ligi Siatkówki Mężczyzn, zespół Gwardii zagra na wyjeździe z MCKiS Jaworzno. Dla wrocławian będzie to szansa na rewanż za porażkę z 12. kolejki i zdobycie cennych punktów przed zbliżającą się wielkimi krokami fazą play-off.

W ostatnim spotkaniu gwardziści po emocjonującym pięciosetowym boju pokonali przed własną publicznością AZS AGH Kraków. - Odetchnąłem po tym spotkaniu. Gratulacje należą się zespołowi z Krakowa za walkę do końca. Trzeciego seta mogliśmy przechylić na swoją korzyść, ale rywale wyciągnęli wynik. Troszeczkę szkoda, że nie zdobyliśmy w tym meczu trzech punktów, bo w końcowym rozrachunku może brakować nam do BBTS-u. A nie ukrywamy, że patrzymy w tabelę i chcielibyśmy być pozycję wyżej. Niemniej jednak cieszymy się z dwóch punktów. To jest najważniejsze - mówi kapitan zespołu Maciej Naliwajko.


Gwardia zajmuje aktualnie 7. miejsce w tabeli i każdy punkt liczy się teraz niemal podwójnie, bowiem podopieczni Piotra Lebiody mogą jeszcze poprawić swoją pozycję w tabeli przed fazą play-off. - Chcemy być jak najwyżej przed fazą play off. Nie patrzymy na to, z kim możemy zagrać, bo wszystko będzie się jeszcze tasowało. Żaden z nas nie zamierza niczego odpuszczać. Mamy ogromne ambicje i na pewno siódme miejsce po fazie zasadniczej nie jest szczytem naszych możliwości. Chcemy coś fajnego osiągnąć. Mamy dobrą drużynę, fajną atmosferę. Musimy to wykorzystać. Potrzebna jest jednak jeszcze ciężka praca i trochę szczęścia - dodaje Maciej Naliwajko.

Reklama

Najbliżsi rywale Gwardii - zespół MCKiS Jaworzno w ligowej tabeli plasuje się o dwie pozycje niżej, co zapowiada pełne zaangażowanie i walkę o miejsce w play-offach. W ostatnim spotkaniu jaworznianie ulegli po wyrównanym meczu 2:3 zespołowi Mickiewicza Kluczbork. Porażka z niżej notowanym przeciwnikiem z pewnością nie podetnie podopiecznym Mariusza Łozińskiego skrzydeł, wręcz przeciwnie dodatkowo motywuje ich, by po raz drugi, tym razem przed własną publicznością pokonać Gwardię i wywalczyć tym samym miejsce wśród ośmiu najlepszych drużyn fazy zasadniczej. Siatkarze Gwardii po udanym rewanżu w meczu z krakowskim AZS-em, chcą powtórzyć ten wynik i
pokonać MCKiS. O zwycięstwo na terenie rywala nie będzie jednak łatwo. Drużyna Jaworzna mimo porażek w kilku ostatnich spotkaniach i faktu, iż we własnej hali radzi sobie ze zmiennym szczęściem, potrafi sprawić niespodziankę i biorąc pod uwagę ich aktualną sytuację w tabeli, z pewnością możemy spodziewać się, że wyjdą na parkiet by walczyć do samego końca.


Gwardia podbudowana zwycięstwami w ostatnich spotkaniach oraz żądna rewanżu za porażkę w pierwszym starciu będzie chciała udowodnić, że pozycja w tabeli zajmowana przez drużynę Piotra Lebiody to wypadkowa dobrej gry na przestrzeni całego sezonu, a przegrana z Jaworznem we własnej hali była tylko wypadkiem przy pracy. MCKiS pokonał wrocławian 3:1, ale jeden z liderów Gwardii - Kamil Maruszczyk - zapewniał, że to porażka jedynie na płaszczyźnie wolicjonalnej. Jak będzie tym razem?

Reklama

Mecz MCKiS Jaworzno - Gwardia Wrocław odbędzie się w sobotę o godz. 16


Aleksander Hutyra

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości