W piątek pogorszyła się jakość powietrza we Wrocławiu. W piątkowy poranek stacja przy ulicy Korzeniowskiego wskazywała przekroczenie normy ilości pyłów PM2,5.
O godz. 7:00 pomiary stężenia groźnych dla zdrowia pyłów PM2,5 w okolicy stacji pomiarowej przy ul. Korzeniowskiego wynosiły 114 µg/m3 (normą dobowa dla tego wskaźnika to 25 g/m3). Niewiele lepiej wyglądała sytuacja w okolicach stacji przy ul. Wiśniowej, gdzie wskaźniki wskazały 109 µg/m3.
Działające przy wrocławskim magistracie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że obecnie jakość powietrza w mieście jest niezdrowa dla osób wrażliwych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze