Reklama

„Profilaktyka? To onkoLOGICZNE!”. Ruszyła kampania promująca badania

26/05/2021 14:51

Na wrocławskie ulice wyjechał autobus MPK promujący badania w kierunku nowotworów. To efekt współpracy miejskiego przewoźnika z Dolnośląskim Centrum Onkologicznym.

Autorzy kampanii liczą, że oklejony specjalnymi hasłami autobus przypomni wrocławianom o tym, że należy troszczyć się o własne życie.


– Jako miejski przewoźnik mamy poczucie odpowiedzialności za Wrocław i za jego mieszkańców. Mamy też możliwości, by docierać z przekazem do tysięcy osób dziennie – zwraca uwagę prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Chcemy przypominać wszystkim o tym, jak ważna jest profilaktyka, bo zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Wiem to dobrze, bo moja mama przegrała kiedyś walkę z rakiem – dodaje.

Reklama

Lekarze z Dolnośląskiego Centrum Onkologii zachęcają do regularnych badań, unikania czynników ryzyka i regularnego odwiedzania lekarza. Takie właśnie treści znajdą się też na monitorach informacyjnych zainstalowanych w autobusach i tramwajach wrocławskiego MPK.


– Walka z rakiem trwa i właśnie zyskaliśmy nowego żołnierza w tej wojnie. Bardzo się cieszę ze współpracy z MPK, ponieważ każde wsparcie profilaktyki nowotworowej jest ważne. Zachęcamy wrocławian do zgłaszania się na badania przesiewowe, które cały czas są dostępne w DCO. Może dzięki temu, że po mieście jeździ autobus z kampanią „Onkologika” więcej chętnych zgłosi się na badania – mówi prof. Adam Maciejczyk, Dyrektor Naczelny DCO.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości