Reklama

Protest przed pierwszą sesją nowego Sejmiku Wojewódzkiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

19/11/2018 10:05

Obywatele RP zorganizowali kolejny protest przed urzędem marszałkowskim. Stanęli przed wejściem do gmachu z transparentem "Nie dla koalicji z PiS. Warto być przyzwoitym".


Stowarzyszenie Obywatele RP protestuje przed siedzibą marszałka województwa już od trzech tygodni. Cezary Przybylski należy bowiem do Bezpartyjnych Samorządowców, którzy zdecydowali się na koalicję z Prawem i Sprawiedliwością w ramach Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Obywatele RP nazywają ich "Bezpartyjnymi Zdrajcami Demokracji".


Działacze tego stowarzyszenia pojawili się przed urzędem także w poniedziałek, przez inauguracyjną sesją Sejmiku w nowym składzie. 


- Pod petycją do marszałka Cezarego Przybylskiego podpisało się do tej pory około 2,5 tysiąca osób. Spotkaliśmy się z nim. To są elementy presji społecznej, bo takie rzeczy nie mogą dziać się w ciszy. Nazwa "Bezpartyjni" sugeruje niezależność, zaufanie wyborców zostało więc nadużyte - mówi Ewa Trojanowska z Obywateli RP.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości