Reklama

Przedsezonowa prezentacja Ślęzy. Zoll-Norman nową kapitan

21/09/2016 19:36

Koszykarki Ślęzy przedstawiły się wrocławskim dziennikarzom. Przedsezonowa prezentacja brązowych medalistek mistrzostw Polski odbyła się w 4Hops, partnerskim pubie klubu.

- Cieszę się, że znów możemy spotkać się w 4Hops. Kilka miesięcy temu świętowaliśmy tutaj zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski. Po sezonie 2016/2017 na pewno znów się tutaj spotkamy. Mam nadzieję, że także będziemy mieć powody do zadowolenia – powiedziała Katarzyna Ziobro-Franczak, witając przybyłych gości.

Drużyna zjawiła się w komplecie. Był cały sztab szkoleniowy w osobach Arkadiusza Rusina, Grzegorza Krzaka, Krzysztofa Chmielnika, Grzegorza Milejskiego i Marcina Gładysława, oraz wszystkie zawodniczki które zostały zgłoszone do rozgrywek ekstraklasy. Spośród nich pierwsza głos zabrała Sharnee Zoll-Norman, nowa kapitan zespołu.

- To wielki honor być kapitanem Ślęzy Wrocław. Jestem bardzo szczęśliwa z nowej roli. Nadal będę rozmawiała z sędziami w trakcie meczów, ale od teraz nie będę używała niegrzecznych słów – śmiała się amerykańska rozgrywająca. Przy okazji jeszcze raz wytłumaczyła, dlaczego pozostała w Ślęzie. – Tutaj wszystko jest profesjonalnie zorganizowane. Mamy świetnego trenera, który często na mnie krzyczy. Ale ja wiem, że on to robi z miłości (śmiech). Poza tym kocham Wrocław. Wczoraj spotkałam Dalajlamę. Gdzie indzie mogłabym tego dostąpić? – pytała.

Humorem i dystansem do własnej osoby błysnęła Agnieszka Majewska. – Mamy młody zespół z jednym wyjątkiem – uśmiechała się doświadczona środkowa. Jednocześnie zapewniła, że znów zamierza być czołową blokującą ekstraklasy.

Ambitne cele postawiły przed sobą także inne koszykarki Ślęzy. – Zawsze trzeba iść do przodu. Skoro w poprzednim sezonie zespół zdobył brąz, to w przyszłym musi być medal – stwierdziła Agnieszka Skobel. – Przyszłam do Ślęzy, żeby zdobyć złoto – oznajmiła z kolei Nikki Greene.

Koszykarki Ślęzy przedstawiły się nie tylko ze sportowej strony. Agnieszka Śnieżek zdradziła, że temat jej przyszłej pracy magisterskiej dotyczyć będzie klubu, w którym występuje już od prawie pięciu lat. Anna Matras z kolei opowiadała o wakacyjnym skoku ze spadochronem. – Większy strach miałam jednak wtedy, gdy debiutowałam w ekstraklasie – stwierdziła.

W najbliższy weekend kibice z Wrocławia będą mogli zobaczyć koszykarki Ślęzy w akcji na parkiecie. Od piątku do niedzieli w małej hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim rozgrywany będzie turniej Wrocławska Iglica 2016 – III Memoriał Teresy Kępki-Swędrowskiej. Oprócz Ślęzy zagrają w nim Basketball Nymburk (Czechy), Ostrovia Ostrów Wlkp. oraz CCC Polkowice. Inauguracja sezonu ligowego 2 października. Rywalem wrocławianek będzie InvestInTheWest AZS AZJP Gorzów Wlkp.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości