Reklama

Rekrutacja do żłobków. Będą kolejne przerwy w przyjmowaniu wniosków

25/05/2021 10:19

W poniedziałek, 24 maja, zakończyła się pierwsza z trzech przerw technicznych w rekrutacji do wrocławskich żłobków. Na czas prowadzonych prac rodzice nie mieli możliwości składania wniosków o przyjęcie swoich dzieci. Magistrat poinformował też o planowanych wakacyjnych przerwach w działalności publicznych żłobków.

– Wprowadziliśmy do systemu informacje o nowych żłobkach i zaktualizowaliśmy grupy wiekowe. Rodzice mogą zobaczyć stan wolnych miejsc na 1 września, oraz swoją pozycję na liście oczekujących – mówi Joanna Dzikowska z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Magistrat informuje, że obecnie w mieście jest około 2,2 tys. miejsc w placówkach publicznych i 3,8 tys. w niepublicznych. Tyle samo będzie ich od 1 września 2021 roku.

W stolicy Dolnego Śląska rekrutacja do żłobków odbywa się w sposób ciągły – wniosek o przyjęcie do wybranego żłobka (dotyczy placówek publicznych oraz prywatnych, dofinansowanych przez miasto) można składać przez cały rok.

Możliwość logowania się do systemu po raz drugi zostanie wstrzymana 8 czerwca. – W tym czasie system będzie przydzielał miejsca oczekującym w taki sposób, by jak największa liczba dzieci została zakwalifikowana – podkreśla urzędniczka.

Wyniki kwalifikacji będą znane 1 lipca. Do 8 lipca rodzice będą mieli czas na złożenie dokumentów a do 16 lipca – na podpisanie umowy. Ostatnia przerwa w działaniu systemu potrwa od 9 do 15 lipca i ma go przywrócić do trybu rekrutacji ciągłej.

Szczegóły dotyczące rekrutacji do wrocławskich żłobkowi i klubów dziecięcych znajdują się tutaj.

Magistrat poinformował także o planowanych wakacyjnych przerwach w działalności żłobków publicznych we Wrocławiu. – Placówki będą pracować zmianowo – połowa z nich będzie czynna w lipcu, a połowa w sierpniu, tak by każdy żłobek miał miesięczną przerwę w funkcjonowaniu – wyjaśnia Dzikowska.


I dodaje, że z zebranych od rodziców informacji wynika, że tylko ok. 5% dzieci będzie chciało skorzystać z opieki żłobkowej w czasie wakacji w żłobkach zastępczych. – Placówki wykorzystają czas przerwy w działalności  na niezbędne remonty, odświeżanie pomieszczeń i odkażanie – podkreśla urzędniczka.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości