Reklama

Rekrutacja do żłobków. Magistrat wstrzyma przyjmowanie wniosków

04/05/2021 15:20

Między 6 a 24 maja rodzice nie będą mieli możliwości składania wniosków o przyjęcie swoich dzieci do wrocławskich żłobków. Na te dni zaplanowana jest pierwsza przerwa techniczna, w czasie której system rekrutacyjny będzie aktualizowany.

Magistrat informuje, że obecnie w mieście jest około 2,2 tys. miejsc w placówkach publicznych i 3,8 tys. w niepublicznych. Tyle samo będzie ich od 1 września 2021 roku.

W stolicy Dolnego Śląska rekrutacja do żłobków odbywa się w sposób ciągły – wniosek o przyjęcie do wybranego żłobka (dotyczy placówek publicznych oraz prywatnych, dofinansowanych przez miasto) można składać przez cały rok.


Przerwy techniczne


– Wyjątkiem jest okres wiosenno-letni, podczas którego jednocześnie przydzielana jest duża liczba miejsc wolnych od września, uwalnianych przede wszystkim przez dzieci idące do przedszkoli i zmieniające grupy w żłobkach – mówi Agata Dzikowska z wrocławskiego magistratu. I dodaje, że aby przeprowadzić ten nabór, system rekrutacyjny musi zostać zaktualizowany o informacje o wolnych od września miejscach, nowych żłobkach i grupach. Oznacza to, że w tym czasie trzykrotnie wstrzymane zostanie przyjmowanie wniosków.

Pierwsza przerwa zaplanowana jest na ten miesiąc – potrwa od 6 do 24 maja. – Będzie przeznaczona na aktualizację danych – wprowadzanie do systemu informacji o nowych żłobkach, aktualizacji grup wiekowych, przynoszenie dzieci z kontynuacji do nowych grup wiekowych – wyjaśnia Dzikowska. I zapewnia, że od 25 maja rodzice zobaczą stan wolnych miejsc na 1 września oraz swoją pozycje na liście oczekujących.

Możliwość logowania się do systemu po raz drugi zostanie wstrzymana 8 czerwca. – W tym czasie system będzie przydzielał miejsca oczekującym w taki sposób, by jak największa liczba dzieci została zakwalifikowana – podkreśla urzędniczka.

Wyniki kwalifikacji będą znane 1 lipca. Do 8 lipca rodzice będą mieli czas na złożenie dokumentów a do 16 lipca – na podpisanie umowy.

Ostatnia przerwa w działaniu systemu potrwa od 9 do 15 lipca i ma go przywrócić do trybu rekrutacji ciągłej.

Szczegóły dotyczące rekrutacji do wrocławskich żłobkowi i klubów dziecięcych z finansowaniem lub dofinansowaniem znajdują się tutaj.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości