W ubiegłym roku na Dolnym Śląsku zginęło 17 motocyklistów, a ponad 170 zostało rannych. Jak będzie w tym roku? Dolnośląska policja zorganizowała spotkanie, podczas którego radziła motocyklistom, jak uniknąć groźnych sytuacji.
Ładna pogoda sprawia, że na dolnośląskie i wrocławskie ulice wrócili motocykliści. Fukncjonariusze policji apelują o rozsądek nie tylko do nich, ale też do innych uczestników ruchu. W piątek na placu Solnym zorganizowali spotkanie na ten temat.
Policjanci zwrócili uwagę na właściwe przygotowanie motocykla do jazdy po zimie. Trzeba sprawdzić jego stan techniczny, w tym stan opon i uzupełnić płyny eksploatacyjne. Przypomnieli o oczywistych, ale istotnych sprawach, m.in. korzystaniu z właściwego wyposażenia, ubioru kierowcy, a także profesjonalnego kasku.
- Zasada ograniczonego zaufania na drodze, bezwzględne przestrzeganie obowiązujących przepisów, w tym ograniczeń prędkości oraz respektowanie praw innych uczestników ruchu - oto przepis na to, by uniknąć wypadków z udziałem motocyklistów - mówi Łukasz Dutkowiak z dolnoślaskiej policji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze