Reklama

Rozpoczął się sezon motocyklowy. Policjanci apelują o ostrożność na drogach

13/04/2018 14:26

W ubiegłym roku na Dolnym Śląsku zginęło 17 motocyklistów, a ponad 170 zostało rannych. Jak będzie w tym roku? Dolnośląska policja zorganizowała spotkanie, podczas którego radziła motocyklistom, jak uniknąć groźnych sytuacji.

Ładna pogoda sprawia, że na dolnośląskie i wrocławskie ulice wrócili motocykliści. Fukncjonariusze policji apelują o rozsądek nie tylko do nich, ale też do innych uczestników ruchu. W piątek na placu Solnym zorganizowali spotkanie na ten temat.


Policjanci zwrócili uwagę na właściwe przygotowanie motocykla do jazdy po zimie. Trzeba sprawdzić jego stan techniczny, w tym stan opon i uzupełnić płyny eksploatacyjne. Przypomnieli o oczywistych, ale istotnych sprawach, m.in. korzystaniu z właściwego wyposażenia, ubioru kierowcy, a także profesjonalnego kasku.

Reklama

- Zasada ograniczonego zaufania na drodze, bezwzględne przestrzeganie obowiązujących przepisów, w tym ograniczeń prędkości oraz respektowanie praw innych uczestników ruchu - oto przepis na to, by uniknąć wypadków z udziałem motocyklistów - mówi Łukasz Dutkowiak z dolnoślaskiej policji.


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości