Szkołę podstawową wraz z przedszkolem przy ul. Białostockiej na wrocławskim osiedlu Maślice buduje wybrany przez miasto prywatny inwestor. Szkoła będzie dostępna dla uczniów na takich samych ogólnych zasadach, jak szkoły publiczne, a koszty prowadzenia będą rozliczane pomiędzy miastem a inwestorem.
Budowa rozpoczęła się 20 marca. Teren został wygrodzony, zwieziono elementy prefabrykowane, pracuje ciężki sprzęt. Szkoła powstanie na działce pomiędzy ulicami Białostocką i Kozią, naprzeciwko szkoły nr 26. Dojazd do budowy dla ciężkiego sprzętu został wyznaczony od strony ul. Koziej przez Maślicką, Królewiecką, Śląską i Lotniczą.
Do końca tego roku inwestycja ma być doprowadzona do stanu surowego zamkniętego. Do końca czerwca 2024 r. wykonawca zakończy roboty wykończeniowe wewnątrz oraz zagospodaruje teren wokół budynku. W wakacje przyszłego roku powstanie fragment drogi dojazdowej, a dzieci zaczną chodzić do nowej placówki od września 2024 r.
W szkole podstawowej będzie uczyć się 800 dzieci, a w przedszkolu 50. Budynek będzie miał jedną kondygnację podziemną i dwie naziemne. Na parterze będzie 12 sal lekcyjnych dla uczniów klas I - III, a na piętrze 20 sal dla starszych uczniów. Na piętrze -1 znajdzie się część sportowa, kuchnia i stołówka. Na terenie szkoły powstanie boisko wielofunkcyjne, bieżnia do biegu na 60 metrów i do skoku w dal. Pomiędzy skrzydłami budynku inwestor wybuduje ogólnodostępne patio.
Koło szkoły będzie 57 miejsc parkingowych dla samochodów oraz parking dla rowerów. Do placówki będą prowadzić dwie wybudowane drogi dojazdowe z chodnikami: ul. Białostocka i łącznik ul. Białostockiej z ul. Kozią. Główne wejście do szkoły będzie od strony południowej od łącznika, a drugie od ul. Białostockiej. Przedszkole będzie miało osobne wejście z przeciwnej strony.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze