Już w sobotę ruszył pierwszy sezon międzyszkolnej ligi futbolu flagowego Wroclove Flag. O historyczne mistrzostwo miasta walczy siedem drużyn reprezentujących wrocławskie gimnazja.
Wroclove Flag to projekt, który ma na celu popularyzację futbolu amerykańskiego wśród młodzieży. – Odpowiadając na rosnące zainteresowanie dyscypliną we Wrocławiu rozpoczęliśmy projekt międzyszkolnej ligi, która skupiać ma uczniów gimnazjów. Licealiści grają w naszej drużynie juniorskiej. Teraz chcemy zachęcać coraz młodsze osoby – mówi Jakub Głogowski, menedżer generalny Panthers Wrocław.
Do projektu współfinansowego przez gminę Wrocław zostały zaproszone wszystkie gimnazja. Na powołanie drużyn w pierwszym sezonie zdecydowało się siedem. Organizatorzy uważają tę liczbę za sukces i liczą, że z każdym rokiem liczba szkół będzie wzrastać.
– Futbol jest coraz bardziej rozpoznawalną dyscypliną. Mamy nadzieję, że pokazując jak ciekawą alternatywę i uzupełnienie oferty sportowej szkół daje jego flagowa odmiana, coraz więcej osób będzie brało udział w zajęciach. Zapraszamy dyrekcje szkół do współpracy przy tworzeniu kolejnego sezonu – zachęca Jakub Głogowski.
Każda ze szkół biorących udział w programie wybierała własną nazwę i logo. Na boisku zobaczymy dzięki temu: Ravens, Wild Tigers, Jets, Spartans, Bycze Pantery, Royal Hawks i Scorpions.
– Chcieliśmy dać szkołom i zawodnikom dowolność wyboru, aby inspirując się systemem znanym ze Stanów Zjednoczonych każdy czuł się jeszcze bardziej częścią swojej drużyny i mógł chwalić się grą w niej – wyjaśnia Głogowski.
Futbol flagowy to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego idealna dla dzieci i młodzieży. W drużynach mogą grać zarówno chłopcy, jak i dziewczyny. Zajęcia we wrocławskich szkołach prowadzone są przez zawodników Panthers Wrocław oraz nauczycieli wychowania fizycznego.
Projekt przygotowany jest przy współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Wrocław oraz współfinansowany przez gminę Wrocław. Rozgrywki rozpoczęły się w sobotę, 9 maja. Mistrz Wrocławia zostanie wyłoniony w czasie turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w drugiej połowie czerwca.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze