Reklama

Są wyniki rekrutacji do wrocławskich przedszkoli

23/04/2021 13:29

Na nieco ponad 6 tysięcy zgłoszeń do przedszkoli w I etapie rekrutacji dostało się ponad 5 tysięcy dzieci, w tym blisko 70 proc. - do placówek pierwszego wyboru. W systemie nadal dostępnych jest ponad 1700 miejsc.

Informacje o wynikach rekrutacji rodzice mogą sprawdzać od 23 kwietnia, od godz. 14 – w systemie elektronicznym lub bezpośrednio w przedszkolu. Jako że jest to pierwszy etap, opiekunowie mogą w ciągu dwóch dni złożyć rezygnację, jeśli nie będą chcieli skorzystać z przedszkola, do którego zakwalifikowało się dziecko. Rezygnację można złożyć w przedszkolu do 27 kwietnia, do godz. 15.


– W tym roku po raz pierwszy można było złożyć wniosek w stu procentach elektronicznie, potwierdzając go profilem zaufanym. Z możliwości tej skorzystało blisko 70 procent rodziców. Dzięki temu cały proces rekrutacji przeszedł bardzo sprawnie, a także, co szczególnie ważne w czasie epidemii koronawirusa, ograniczyliśmy liczbę wizyt w placówkach – mówi Marcin Miedziński, zastępca dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych.

Reklama

W systemie pozostało 1778 wolnych miejsc. Liczba ta, ze względu na możliwą w ciągu najbliższych dni rezygnację, może się jeszcze zwiększyć. Ostateczne wyniki I etapu rekrutacji zostaną ogłoszone 30 kwietnia, po godz. 14. Departament Edukacji w maju będzie mógł kierować na wolne miejsca te dzieci, które nie dostały się do przedszkola w I etapie.


– W takim przypadku rodzice otrzymają pismo ze wskazanym miejscem w przedszkolu. System będzie wybierał przedszkola, znajdujące się w pobliskiej lokalizacji tych placówek, które zostały wybrane w procesie rekrutacyjnym. Przydzielając kandydatów weźmie pod uwagę liczbę punktów z I etapu rekrutacji. Chętni do skorzystania z tej propozycji będą musieli potwierdzić wolę zapisu do wskazanego przedszkola w terminie do 7 czerwca, bezpośrednio w przedszkolu – wyjaśnia Miedziński.

Reklama

Etap II (uzupełniający) będzie przebiegał na tych samych zasadach, co etap I. Składanie wniosków rozpocznie się 14 czerwca o godz. 8 i potrwa do 16 czerwca, do godz. 15. Dokumenty od pracodawcy, wystawione na potrzeby I etapu rekrutacj, będzie można wykorzystać w trakcie II etapu procesu rekrutacyjnego.


ks/mat. prasowe

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości