Reklama

Schronisko dla Roślin we Wrocławiu. Dziś ostatnia okazja, by zaadoptować roślinę

30/10/2017 10:06

Dziś (30 października) ostatni okazja do wymienienia się roślinami w ramach miejskiego projektu „Schronisko dla Roślin”. To już czwarte spotkanie w ramach organizowanego przez urząd miejski pilotażowego cyklu mającego na celu zapewnienie mieszkańcom platformy do wymiany roślin.

Ze „Schroniska dla Roślin” może skorzystać każdy, zarówno przynosząc niepotrzebną roślinę, jak i ją pobierając. Podczas spotkań można nie tylko wymienić się roślinami ogrodowymi i doniczkowymi, ale również zasięgnąć porad ekspertów.


– Ideą schroniska jest dzielenie się roślinami, których mamy w naszych ogrodach za dużo. Zamiast wyrzucać, można je oddać. W zamian chętni mogą przygarnąć roślinę, którą pozostawił w schronisku ktoś inny. Na miejscu zapewniamy poradę fachowca, który zbada rośliny i doradzi, w jakich warunkach będą rosły najpiękniej – tłumaczy Małgorzata Szafran z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Reklama

Ostatnie w ramach tej edycji „Schroniska” spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 30 października na parkingu P&R przy wzgórzu Andersa (ul. Ślężna). Urzędnicy na wszystkich chętnych czekać będą od 15:00 do 18:00.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości