Reklama

Siechnicki Energetyk na pucharowej drodze Ślęzy [ZAPOWIEDŹ]

04/10/2017 12:50

Przed piłkarzami Ślęzy Wrocław kolejny mecz Okręgowego Pucharu Polski. W ramach 1/8 finału tych rozgrywek wrocławianie zmierzą się na wyjeździe z Energetykiem Siechnice. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego będą zdecydowanym faworytem tego starcia, a każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo żółto-czerwonych, będzie sporą sensacją.

Energetyk Siechnice na co dzień występuje we wrocławskiej klasie okręgowej, ale nie radzi sobie w niej najlepiej. Siechniczanie w siedmiu pojedynkach wygrali zaledwie dwukrotnie, w tym raz w bardzo nietypowych warunkach. W połowie września, w piątej kolejce rozgrywek, Energetyk podejmował Bystrzycę Kąty Wrocławskie i wygrał 7:0, chociaż mecz trwał niewiele ponad dwadzieścia minut. Goście przyjechali w ośmioosobowym składzie, przez 20 minut stracilili aż siedem goli, a następnie dwóch zawodników musiało opuścić murawę ze względu na kontuzje. Z powodu zdekompletowania składu Bystrzycy arbiter mecz zakończył, a wynik został zaliczony.


Tak słaby start Energetyka może być zaskoczeniem, bo przecież w poprzednim sezonie siechniczanie zajęli czwarte miejsce w lidze. Daleko było im co prawda do włączenia się do walki o awans, bo Polonia Trzebnica i Piast Żerniki były bezkonkurencyjne, ale znajdowali się w czołówce, a teraz okupują dolne rejony tabeli. Najbardziej doświadczonym zawodnikiem klubu z Siechnic jest 40-letni Marcin Józefowicz, który grał w takich klubach jak Arka Gdynia, Zagłębie Sosnowiec czy Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz greckich PS Kalamata i Pamissos Messini. Dodajmy, że barwy Energetyka reprezentuje też Andrzej Kosior, który w sezonie 2013/2014 występował w juniorskich zespołach Ślęzy Wrocław.

Reklama

Obowiązkiem 1KS-u jest pewne zwycięstwo, najlepiej jak najmniejszym nakładem sił. Trener Grzegorz Kowalski najpewniej da szansę zawodnikom, który nie grali zbyt wiele w tym sezonie, by oszczędzić siły na ważny mecz ze Stilonem Gorzów, zaplanowany na najbliższą sobotę. W tegorocznych rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski wrocławianie pokonali już Galakticos Solna 8:0 i Widawę Bierutów 3:0, natomiast rywale z Siechnic pokonali Orła Marszowice 2:1 i Widawę Kiełczów 4:2. Kto odniesie trzecią wygraną z rzędu?


Energetyk Siechnice - Ślęza Wrocław (1/8 finału OPP), 4 października, godzina 16:30


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości