Reklama

SLD inauguruje kampanię do sejmiku. Obiecuje bezpłatne parkingi w centrum Wrocławia i nowy szpital

20/09/2018 14:59

Dokończenie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, budowa 10 tys. bezpłatnych miejsc parkingowych, nowy szpital onkologiczny i rozwój kolei aglomeracyjnej – to postulaty kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej do sejmiku województwa dolnośląskiego. W czwartek SLD zaprezentował swoje listy i oficjalnie zainaugurował kampanię wyborczą.

Liderem listy SLD Lewica Razem we Wrocławiu jest Arkadiusz Sikora , który podkreśla, że w jego formacja w sejmiku chce walczyć o rozwiązanie problemów komunikacyjnych w tym dokończenie WOW oraz wybudowanie 10 tys. nowych miejsc parkingowych. – Podkreślam, że byłby to parkingi bezpłatne miejsca parkingowe, zarówno w charakterze P&R, ale przede wszystkim parkingi bezpłatne w centrum miasta, na których miejsce mogliby znaleźć mieszkańcy, którzy pracują w centrum Wrocławia – tłumaczy Sikora . – Tym samym przeniesiemy samochody z trawników i chodników na parkingi. Z drugiej strony zmniejszy się czas szukania miejsca parkingowego, a to są dodatkowe spaliny, które zanieczyszczają powietrze – przekonuje. S LD zapowiada też wsparcie budowy nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu.


Na wrocławskiej liście SLD znaleźli się też m.in. dyrektor Muzeum Poczty i Telekomunikacji Agnieszka Miza , była radna miejska Wanda Ufnalska , radna osiedlowa Grażyna Lange oraz przedsiębiorca i działacz na rzecz rozdziału kościoła od państwa Dawid Mirowski .

Reklama

W okręgu podwrocławskim liderem listy jest były poseł Wincenty Elsner, który podkreśla, że w sejmiku chce dążyć do rozwoju kolei aglomeracyjnej. – Są miasta, które z tym tematem poradziły sobie. Takimi miastami jest Trójmiasto, w którym od ponad 60 lat funkcjonuje Szybka Kolej Miejska, zbudowana notabene w latach 50. ubiegłego wieku, w czasach PRL. W tych czasach, które dzisiejsza władza chce wykreślić z kart historii – mówił podczas czwartkowej konferencji.


W pozostałych okręgach liderami list SLD będą Marek Dyduch (Wałbrzych), Józef Kusiak (Jelenia Góra/Bolesławiec) oraz Ryszard Zbrzyzny (Legnica/Głogów).

Reklama

Na wojewódzkich listach SLD oprócz działaczy Sojuszu pojawili się też politycy Unii Pracy. W samym Wrocławiu partia nie wystawia własnych list – o mandaty w radzie miejskiej powalczy wspólnie z radnymi Rafała Dutkiewicza i częścią działaczy Nowoczesnej, którzy startują pod szyldem KWW Rafała Dutkiewicza – Sojusz dla Wrocławia.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości