Reklama

Ślęza Wrocław wróciła do treningów (ZDJĘCIA)

02/08/2016 18:03

Niespełna dwie godziny trwał pierwszy trening koszykarek Ślęzy Wrocław w okresie przygotowawczym do sezonu 2016/2017. Przez najbliższe dni zespół będzie budował formę w krajowym składzie. Później do Polek dołączą zawodniczki zagraniczne.

To były pierwsze wspólne zajęcia po trzech miesiącach przerwy. Nie oznacza to jednak, że koszykarki z Wrocławia próżnowały w ostatnim czasie. Dla przykładu Agnieszka Skobel prawie całe wakacje spędziła na zgrupowaniu reprezentacji Polski, które obejmowało m.in. trzy turnieje w Chinach. Inne kadrowiczki ze Ślęzy – Agnieszka ŚnieżekAgnieszka Kaczmarczyk – uczestniczyły tylko w pierwszym etapie letniej pracy z reprezentacją.


Na nudę nie narzekały także Zuzanna Sklepowicz, Anna MatrasPatrycja Jaworska, a więc zawodniczki kadr młodzieżowych. Ta ostatnia jeszcze w niedzielę rozgrywała ostatni mecz na mistrzostwach Europy do lat 18 dywizji B w Sarajewie. Dlatego też we wtorkowych zajęciach nie uczestniczyła.

Reklama

- Wprowadzeniem do dzisiejszego, pierwszego wspólnego treningu była indywidualna praca, którą nasze zawodniczki wykonywały od 20 lipca – mówi Arkadiusz Rusin, szkoleniowiec wrocławskiego klubu. – Pierwsze dni sierpnia mają pokazać, czy ta indywidualna praca została wykonana. To także kontynuacja wprowadzenia do prawdziwie ciężkiej pracy, którą zaczniemy na obozie w Szklarskiej Porębie (wyjazd 12 sierpnia – dop. red.). Najważniejsze, że nikomu nic nie dolega. Oby tak było w trakcie sezonu – dodaje trener Rusin.


We wtorek koszykarki Ślęzy odbyły kilka sesji biegowych. Wykonywały też ćwiczenia stacjonarne pod okiem Krzysztofa Chmielnika, nowego trenera od przygotowania fizycznego. Nowe twarze w Ślęzie to także Grzegorz Krzak, asystent pierwszego szkoleniowca, oraz zawodniczki – m.in. Agnieszka SkobelAgnieszka Majewska.

Reklama

- Bardzo się cieszę, że są z nami. Siła Agnieszek w naszym zespole jest wielka – uśmiecha się Agnieszka Kaczmarczyk, podkoszowa wrocławskiego zespołu. – Myślę, że będziemy mieć bardzo fajny zespół. Będziemy się dogadywać, bo bardzo się lubimy i znamy już dość długo. Cieszę się, że wróciłyśmy do treningów. Wolnego było już za dużo. Miałam lekki uraz podczas zgrupowania reprezentacji, ale minęło już dużo czasu i to nie będzie rzutowało na moje treningi w okresie przygotowawczym do sezonu ligowego - dodaje Kaczmarczyk.


Oprócz wspominanych SkobelMajewskiej nowe zawodniczki w Ślęzie to Amerykanka Nikki Greene oraz Holenderka Kourtney Treffers. One, podobnie jak Sharnee ZollMarissa Kastanek, dołączą do zespołu w późniejszym czasie.

Reklama

Dwunastego sierpnia Ślęza wyjedzie na dziesięciodniowe zgrupowanie do Szklarskiej Poręby. Potem przyjdzie czas na mecze towarzyskie. W dniach 9-11 września zespół weźmie udział w turnieju w czeskim mieście Hradec Kralove, 16-18 września w Jeleniej Górze, a 23-25 we wrocławskim memoriale Teresy Kępki-Swędrowskiej. – Wszyscy przeciwnicy nie są jeszcze dokładnie znani, ale nasz plan przewiduje, że przed sezonem rozegramy dziewięć spotkań kontrolnych – mówi trener Rusin.


 


daf

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości