We wtorek, 23 października, w trakcie spotkania zorganizowanego dla rad osiedli będzie mowa o tym, czego dotyczy uchwała antysmogowa, czym można ogrzewać mieszkania i domy, a także gdzie szukać dofinansowania do wymiany źródeł ogrzewania.
Uczestnikami spotkania będą przedstawiciele rad osiedli, Zarządu Zasobu Komunalnego, Wrocławskich Mieszkań, Urzędu Miejskiego, Dolnośląskiego Alarmu Smogowego. Zgłoszenie uczestnictwa (dot. przedstawicieli rad osiedli) należy wysłać na adres email: [email protected] do niedzieli, 21 października.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 w Centrum Innowacji PRZEJŚCIE, ul. Świdnicka 19, (przejście podziemne) i potrwa do 19.30. Organizują je Dolnośląski Alarm Smogowy i Departament Zrównoważonego Rozwoju UM Wrocławia.
Program:
- 17.30-17.35 - powitanie uczestników spotkania
- 17.35-17.45 - perspektywy poprawy jakości powietrza we Wrocławiu - wyzwania (uchwała „antysmogowa”)
- 17.45-17.55 - sposoby wsparcia mieszkańców i działania na rzecz ochrony powietrza w świetle uchwały „antysmogowej”
- 17.55-18.05 - Lokalny Program Osłonowy - wsparcie dla mieszkańców ponoszących zwiększone koszty grzewcze wynikające z trwałej zmiany systemu ogrzewania
- 18.05-18.20 - Program Czyste Powietrze. Nowe możliwości dofinansowania źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych
- 18.20-18.30 - Miejsce Straży Miejskiej w systemie ochrony środowiska – działania na rzecz ochrony powietrza – sposób przeprowadzania kontroli, sankcje karne
- 18.30-18.40 – przerwa
- 18.40-19.30 - dyskusja, konsultacje i propozycje.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze