Reklama

Stachowiak-Różecka chce, żeby we Wrocławiu było bezpieczniej. Stawia na monitoring, dofinansowanie policji, straży miejskiej i OSP

12/10/2018 15:10

Mirosława Stachowaik-Różecka chce zwiększyć nakłady finansowe Wrocławia na bezpieczeństwo. Kandydatka PiS zapowiada, że dodatkowe pieniądze miałby trafić do policji, straży miejskiej i OSP. Na wrocławskich osiedla ma pojawić się też więcej defibrylatorów AED, a dzieci z wrocławskich szkół mają przechodzić kursy pierwszej pomocy.

Stachowiak-Różecka zamierza postawić też na monitoring prewencyjny. – Zwiększymy budżet na ten cel (obecnie wynosi on 1 mln zł). Rzecz nie w tym by monitoring był, lecz w tym, żeby rzeczywiście wspierał bezpieczeństwo wrocławian i turystów. Dlatego przy pomocy aplikacji MAM (Mobilny Asystent Mieszkańca) będzie można zgłaszać również miejsca, które zdaniem mieszkańców są niebezpieczne. Będę reagować. To mieszkańcy wiedzą najlepiej, które miejsca wymagają szczególnej uwagi służb porządkowych – uważa kandydatka.


Prawo i Sprawiedliwość zapowiada też programy prewencyjne takie jak m.in. Program Monitorowania Miejsc Niebezpiecznych. – Skrzyżowania i przejścia, które znajdą się na celowniku, Programu będziemy przebudowywać – zaznacza Stachowiak-Różecka i dodaje, że w jej ocenie program poprawy bezpieczeństwa we Wrocławiu na lata 2017-2020 jest niewystarczający. – Przeznaczanie 240 tys. złotych policji na działania edukacyjne w tym 100 tys. zł na działania koordynujące i zabezpieczające nie zapewni poprawy bezpieczeństwa w mieście. Dlatego dofinansujemy dodatkowe patrole policji z budżetu gminy. Skoro było nas stać nas na ponad 100 milionów złotych dopłaty do piłkarskiego Śląska, to musi być nas stać na bezpieczne miasto dla wszystkich – zapowiada.

Reklama

Innymi z postulatów jest udostępnienie policji buspasów oraz zwiększenie o co najmniej 100% dofinansowania dla wrocławskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej.


Mirosława Stachowiak-Różecka zapowiada też reformę straży miejskiej. – Zamierzam uczynić ze straży miejskiej nowoczesną i skuteczną formację, która efektywnie zadba wraz z innymi służbami o porządek i poczucie bezpieczeństwa w mieście. Jestem pewna, że po dobrym szkoleniu, z uczciwym wynagrodzeniem i z dobrym szefem dadzą radę – tłumaczy.

Reklama

Pod rządami Prawa i Sprawiedliwości bezpieczniej ma być też na wrocławskich drogach (m.in. dzięki modernizacji przejść dla pieszych i programowi oznakowania), a także w centrum, które wieczorami i w weekendy zamienia się w „stolicę rozrywki”. – To musi być czas szczególnej troski o porządek i bezpieczeństwo zwłaszcza w centrum. Wprowadzę więcej patroli straży miejskiej i policji, które pozwoliłyby wrocławianom i turystom bawić się bezpiecznie – obiecuje Stachowiak-Różecka.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości