Reklama

Stachowiak-Różecka obiecuje kina na osiedlach, bilety za 1 zł i Jazz na Biskupinie

24/09/2018 16:12

– Tworzenie i upowszechnianie kultury w mieście to proces, kultura Wrocławia to zbiór wartości, a nie biznes – przekonuje Mirosława Stachowiak-Różecka, która zapowiada, że pod jej rządami kultura we Wrocławiu stanie się dostępna dla wszystkich, także tych mniej zamożnych. Kandydatka PiS obiecuje, że każdy wrocławianin będzie mógł kupić bilet na jedno wydarzenie kulturalne za symboliczną złotówkę, a film obejrzeć w Osiedlowym Kinie Plenerowym.

Mirosława Stachowiak-Różecka uważa, że uczestnictwo mieszkańców w kulturze jest ciągle bardzo małe, dlatego jako przyszły prezydent będzie chciała wychodzić z nią do mieszkańców. – Trzeba ich angażować i zachęcać, trzeba trafiać w ich potrzeby, ale też edukować. Jednak to, co najważniejsze, to „zaciąganie” potencjału drzemiącego w nas, ta różnorodność, którą do Wrocławia wszyscy przywieźliśmy w różnym czasie powojennej Polski – mówi kandydata Prawa i Sprawiedliwości.


PiS chce, żeby dostęp do kultury był we Wrocławiu czymś powszechnym. Aby osoby mniej zamożne, dzieci i rodziny wielodzietne mogły uczestniczyć w życiu kulturalnym Wrocławia, partia chce, by każdy w ciągu roku mógł kupić bilet na wybrane wydarzenie kulturalne za złotówkę.

Reklama

Mirosława Stachowiak-Różecka zapowiada też budowę nowej hali wystawienniczej oraz większe wsparcie miasta dla lokalnych artystów, projektów kulturalnych i inicjatyw oddolnych..


– Zamierzam wspierać we Wrocławiu startupy artystyczne przez udostępnianie młodym artystom sprzętu i miejsc czy pracowni, w których będą mogli rozwijać swoje talenty. Ważne, by znalazły się takie miejsca także na wrocławskich osiedlach, dlatego powstaną również Osiedlowe Pracownie Artystyczne – na strychach komunalnych budynków czy niewykorzystywanych budynkach dworców kolejowych – mówi Stachowiak-Różecka.

Reklama

Miejscem spotkań kulturalnych mają być też wrocławskie szkoły. Placówki edukacyjne po lekcjach mają zamieniać się w centra życia lokalnego i miejsce integracji sąsiedzkiej. We Wrocławiu rządzonym przez PiS na osiedlach będzie można obejrzeć filmy na dużym ekranie. – Obiecuję wam lato na osiedlu z kinem plenerowym już od przyszłego roku – zadeklarowała w poniedziałek kandydatka.


Innym z pomysłów jest organizacja eventu wzorowanego na francuskim Święcie Muzyki „Fête de la Musique”. – We Wrocławiu święto odbywać się będzie wiosną, kiedy to Wrocław eksploduje muzyką. Wydarzenie to nie będzie festiwalem - „Muzyka wszędzie, koncert nigdzie!”, lecz celebrowaniem muzyki „na żywo” ukazującym jej siłę i różnorodność. W różnych częściach miasta będzie można słuchać różnych gatunków muzycznych, np. muzyka poważana na Nadodrzu, Jazz na Biskupinie. Wszystkie koncerty będą bezpłatne dla publiczności. Święto będzie imprezą plenerową, która odbywać się będzie w każdym możliwym miejscu Wrocławia i stanie się okazją do otwarcia dla muzyki miejsc, w których z reguły nie jest wykonywana „na żywo” (muzea, szpitale, więzienia, urzędy) – zapowiada Stachowiak-Różecka.

Reklama

Kandydata PiS zapowiada też wsparcie dla właścicieli zabytków i zwiększenie budżetu na ich renowację.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości